ARAZKHABAR.IR

معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان در رأس هیئتی عالی‌رتبه وارد تهران می‌شود


معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان در رأس هیئتی عالی‌رتبه وارد تهران می‌شود سفر معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان به ایران نشان می‌دهد که قدرت بازیگری و جایگاه ژئوپلیتیکی و تمدنی ایران در معادلات منطقه و جهان اساساً قابل انکار نیست.

گروه خبر:امروز یکشنبه «شاهین مصطفی‌اف» معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان در رأس هیئتی عالی‌رتبه وارد تهران می‌شود که نخستین سفر یک مقام رسمی آذربایجان به ایران پس از سوءتفاهم‌های اخیر است. 

اخبار رسیده ب حاکی است که برنامه‌ریزی برای دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس آتی سران اکو در عشق‌آباد ترکمنستان نیز در دست پیگیری است.

این سفر از چند وجه حائز اهمیت است:

این اتفاق دیپلماتیک نشان می‌دهد که تیر دشمنان دو ملت به سنگ خورده و دو کشور در حال بازگشت به مسیر قبلی و توسعه روابط هستند.

طبعاً رژیم‌صهیونیستی به‌ شدت از این سفر ناخشنود است، زیرا تلاش‌های چندسال اخیر خود برای جدایی دو همسایه را تا حدود زیادی بر باد رفته می‌بیند.

به گزارش آراز خبربه نقل از نور نیوز،این سفر نشان می‌دهد که قدرت بازیگری و جایگاه ژئوپلیتیکی و تمدنی ایران در معادلات منطقه و جهان اساساً قابل انکار نیست.

ایران به‌خوبی نشان داده که ذره‌ای چشم‌داشت به خاک هیچ کشوری ندارد و با تمام توان خواهان برقراری صلح و امنیت دائمی در منطقه است


برچسب ها:

تاریخ: 1400/08/30 02:08 ب.ظ | دفعات بازدید: 2809 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot