ARAZKHABAR.IR

مطبوعات باید در راستای یکپارچگی و وحدت کشور فعالیت کنند


مطبوعات باید در راستای یکپارچگی و وحدت کشور فعالیت کنند رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: مطبوعات باید در یکپارچگی و وحدت کشور فعالیت کنند و رسالت خود را عمل نمایند و باید ایجاد نشاط کنند و نا امیدی را از اندیشه جامعه خارج کنند.

به گزارش آرازخبر، علی اکبر گروسی در جلسه معارفه اعضای هیات منصفه مطبوعات استان آذربایجان غربی اظهارداشت: گرامی می داریم حماسه 9 دی را که بدون شک یکی از روزهای خدایی و ایام الله است که فتنه بزرگی را که استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده بود را مردم با حضور کم نظیر خود خنثی و از انقلاب اسلامی صیانت کردند و یک نه بزرگی به استکبار گفتند.
وی با تاکید بر اینکه مطبوعات رکن بسیار مهمی در جامعه هستند، تصریح کرد: رسانه ها نه در ایران بلکه در جهان نقش بسیار مهمی دارد و چشم بیدار جامعه، مطبوعات و رسانه ها هستند و مطبوعات تجلی گاه اندیشه های جامعه است که می تواند باعث تعالی جامعه باشد و یا اگر از راه راست خود منحرف شود می تواند جامعه را به انحطاط بکشد.
گروسی افزود: شفاف سازی می تواند بعنوان موتور محرک سازی نیروی انسانی کشور باشد و مطبوعاتی که دغدغه مردم و جامعه را دارند می توانند کمک بسیار بزرگی را در رشد و تعالی و پیشرفت جامعه داشته باشند و مردم را به حرکت درآورند و از ایستایی خارج و پویا کنند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مطبوعات می توانند به شکوفایی اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و علمی کمک کنند و مطبوعات باید در یکپارچگی و وحدت کشور فعالیت کنند و رسالت خود را عمل نمایند و باید ایجاد نشاط کنند و نا امیدی را از اندیشه جامعه خارج کنند.
گروسی افزود: ایجاد نا امیدی و تشویش اذهان عمومی نباید در مطبوعات رخ دهد و رسانه های گفتاری – نوشتاری، خصوصاً فضای مجازی باید در مسیرقانون اساسی و قوانین عادی خصوصاً قانون مطبوعات باشند و مرتکب تخلف نشوند چرا که در صورت تخلف از وظایف مقرره ناگزیر باید تشکیل پرونده داد و در دادگاه کیفی یک استان با حضور هیات منصفه مطبوعات رسیدگی کرد. هیات منصفه مطبوعات در کنار دادگاه کیفری 1 می توانند کیفیت رسیدگی ها و اجرای عدالت را مطلوب سازند.
این مقام قضایی اضافه کرد: اکنون شاهد جنگ رسانه ای و جنگ اندیشه ها در عرصه بین الملی هستیم و فضای مجازی هم مجال جولانگری افکار استکباری و نامشروع است، پس وظیفه رسانه ها و مطبوعات داخلی بسیار سنگین است و باید به رسالت اصلی خود با حفظ و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استقلال کشور از افکار و اندیشه های منحرف عمل کنیم و روشنگری و هدایت افکار عمومی می تواند بوسیله رسانه ها خصوصاً فضای مجازی حربه دشمن را خنثی کند.
در پایان این مراسم اعضاء هیات منصفه مطبوعات استان آذربایجان غربی به ادای سوگند پرداختند.

 مهناز رنجه بازو


برچسب ها: دادگستری مطبوعات

تاریخ: 1398/10/09 03:55 ب.ظ | دفعات بازدید: 8048 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot