ARAZKHABAR.IR

مسیر تحصیلی دانشجویان بازنگری اساسی شود


مسیر تحصیلی دانشجویان بازنگری اساسی شود مهدی زواری گفت: آموزش صحیح و اصولی پیش‌نیاز پژوهش بوده و باید مسیر تحصیلی دانشجویان بازنگری اساسی شود

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،مهدی زواری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با اشاره به اینکه آموزش صحیح و اصولی پیش‌نیاز پژوهش است، اظهار کرد: ضروری است در مسیر تحصیلی دانشجویان بازنگری‌های اساسی صورت گیرد. آموزش و پژوهش دو لازمه اصلی استقلال علمی دانشگاه‌هاست. آموزش و پژوهش هر دو باید در کنار یکدیگر رشد و پیشرفت داشته و بدون آموزش اصولی، سطح مطلوبی از پژوهش در دانشگاه‌ها را شاهد نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه بدون انجام پژوهش، امور آموزشی نیز از پویایی و نشاط لازم برخوردار نخواهد بود، اضافه کرد: بین آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها ارتباط محکمی وجود ندارد و تأکید زیادی در دستگاه‌ها و نهاد‌های علمی بر بعد آموزش بوده این در حالی است که به پژوهش کمتر تأکید داریم. آموزش پیش‌نیاز تحقق امور پژوهشی بوده و اگر نتوانیم ایده‌پردازی صحیح را به دانشجویان آموزش دهیم، نمی‌توانیم انتظار تحقق پژوهش در زمینه‌های مختلف را نیز داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه پژوهش‌ها باید تقاضامحور شده و در راستای پاسخ به مسائل کشور باشد، دامه داد: اصولاً فناوری منتج از پژوهش‌های دانشگاهی است و دانشگاه‌ها باید در این باره اهتمام ویژه داشته باشند. نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر بوده که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست و بستر دست‌یابی به این مهم در دانشگاه‌هاست.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/21 12:14 ب.ظ | دفعات بازدید: 3075 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot