ARAZKHABAR.IR

مسئولان حریم ورزش را از ورود فساد حفظ کنند


مسئولان حریم ورزش را از ورود فساد حفظ کنند آراز خبر-امام جمعه ارومیه، گفت: مسئولان باید به پاک نگه داشتن حریم ورزش و دور ساختن این حوزه از ورود فساد توجه ویژه داشته باشند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به هفته بسیج و اهمیت نیروی مقاومت بسیج در اعتلای اجتماعی، اظهار داشت: اقدام مبارک امام خمینی(ره) در تشکیل بسیج مستضعفین موجب شد تا در دوران مختلف و مواقع نیاز جامعه، شاهد حضور این نیروی عظیم و غیرتمند باشیم.

وی افزود: هر فردی باید تلاش کند تا روحیه بسیجی و مردم‌داری خود را حفظ کرده و در زمینه خدمت به مردم بسیجی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی به دیدار اخیر ورزشکاران با رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره و عنوان کرد: تاکید رهبری بر لزوم تقویت ورزش باستانی باید مورد توجه مسئولان حوزه ورزش باشد و گزارشی از وضعیت این ورزش و حمایت‌های انجام شده از ورزش باستانی ارائه دهند. باید مردم بدانند که چه اقداماتی برای تقویت ورزش اصلی ایران انجام شده است.

وی اهمیت موضوع حجاب در جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: تقدیر رهبر انقلاب اسلامی از بانوان محجبه در میادین جهانی، نشان دهنده ضرورت توجه به ورزش بانوان در کنار رعایت حجاب اسلامی است. اینکه بانوان ایرانی با حجاب اسلامی در مسابقان و میادین حاضر می‌شوند، این یقینا قابل تقدیر و توجه است و باید در این زمینه نسبت به تقویت شرایط اهتمام شود.

قریشی گفت: دوری از فساد در ورزش از دیگر تاکیدات رهبری بود. مدیران باید در زمینه‌های مختلف ورزشی از ورود فساد به این حوزه جلوگیری کنند و نسبت به توحه ویژه به موضوع سالم ماندن حریم ورزش دقت داشته باشند.

امام جمعه ارومیه، رعایت حجاب در جامعه را نیازمند ورود جدی مسئولان این حوزه دانست و گفت: باید نسبت به پررنگ کردن جایگاه و نقش بانوان محجبه در جامعه تلاش شود و زحمات این عزیزان در میان مردن بازگو و اعلام شود.

وی در ادامه با اشاره به خدمات مرحوم حجت‌الاسلام شکوری امام جمعه سابق شهرستان خوی، تصریح کرد: خدمات ایشان در شهرستان خوی ماندگار و برای تمامی مردم و به ویژه طلاب و جوانان محترم و غیرقابل انکار است.

قریشی بر اهمیت حفظ جایگاه خانواده تاکید کرد و ابراز داشت: در دین اسلام جایگاه خانواده ویژه است و در ایران نیز این موضوع از همان ابتدا مورد توجه بوده است. باید نسبت به تقویت و رشد جایگاه خانواده برای رسیدن به نقطه مطلوب فرهنگ‌سازی و تلاش شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/03 01:59 ب.ظ | دفعات بازدید: 2929 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot