ARAZKHABAR.IR

مدیران با تفکر بسیجی دنبال حل مشکلات باشند


 مدیران با تفکر بسیجی دنبال حل مشکلات باشند آراز خبر- امام جمعه ارومیه، گفت: مدیران در حوزه‌های مختلف با تفکر و نگاه بسیجی برای رفع مشکلات قدم بردارند.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه، با اشاره به آغاز هفته بسیج، اظهار داشت: ایستادگی در برابر تهدیدات دشمن و تلاش برای سازندگی و رفع محرومیت جلوه‌های بارز خدمت بسیج است.

وی افزود: باید تفکر بسیجی در تمام اقشار جامعه متجلی شود و مدیران با تفکر بسیجی در میدان خدمت باشند.

امام جمعه ارومیه، گفت: بر اساس بیانات رهبری، مجاهدت در میدان نبرد سخت و مهم‌تر از آن عرصه جنگ نرم برای آحاد بسیج مهم است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی با اشاره به فرارسیدن روز پرستار، عنوان کرد: بانوان بزرگ اسلام نظیر حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) دارای ارزش و منقبت ویژه در جامعه هستند که نامگذاری سالروز ولادت حضرت زینب(س) بنام روز پرستار نشانه اهمیت این قشر است.

وی کار پرستاران را دارای اجر دنیوی و اخروی دانست و گفت: از اقدامات این قشر قدردانی کرده و در برابر ازخودگذشتگی پرستاران سرخم می‌کنیم.

قریشی گفت: حل مشکلات جامعه پرستاری باید توسط مسئولان پیگیری شود، همان طور که رعایت اصول پرستاری و احکام شرعی مرتبط با پرستاری باید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی رعایت شود.

امام جمعه ارومیه، گفت: راه‌اندازی پویش غربالگری فشار خون در کشور امر مبارکی است که باید برای جلوگیری از خطرات بعدی به آن توجه شود. همکاری مردم در این خصوص اهمیت بالایی دارد و باید همه برای شرکت در این پویش اهتمام داشته باشند.

وی به موضوع فلسطین نیز اشاره کرده و  تصریح کرد: ایران به عنوان بزرگترین و مهم‌ترین حامی رزمندگان فلسطینی است و امیدواریم ثمره تلاش و مجاهدت این عزیزان را به‌زودی ببینیم.

قریشی ابراز داشت: تقلای رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا در برابر شکست سنگین در برابر رزمندگان فلسطین است که در نهایت هم به شکست منجر می‌شود.

وی گفت: اصل موضوع این است که آمریکا جنایت‌های غزه را انجام می‌دهد و اگر حمایت این کشور نبود، قطعا عمر رژیم صهیونیستی به یک هفته نمی‌رسید.

امام جمعه ارومیه، تصریح کرد: وجود 750 پایگاه نظامی در کشورهای مختلف و تجهیز موسسات مختلف برای ساخت بمب‌های شیمیایی و اتمی نشانه جنایتکاری آمریکاست که سازمان‌های بین‌المللی در برابر آن سکوت کرده‌اند.

وی گفت: قلدری سردمداران آمریکا در جهان با وجود پوسیدگی از درون کاملا مشهود است و باید منتظر از هم گسیختگی این کشور باشیم.

قریشی نظارت درست بر بازار و کیفیت اقلام را خواستار شد و بیان کرد: مدیران مربوطه برای اصلاح وضعیت باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند.

امام جمعه ارومیه گسترش موضوع عفو و گذشت در جامعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: تلاش برای صلح میان خانواده‌ها بسیار مهم است و اقدام مسئولان و ریش سفیدان برای نجات جان زندانیان دارای جرایم غیرعمد ستودنی و قابل احترام است.

وی اهمیت تشکیل خانواده و ارتباط صحیح در درون خانواده را جزو دستورات و مهم‌ترین تاکیدات اسلام خواند و تصریح کرد: ارتباطات درون خانوادگی و داشتن روابط سالم و مقید بودن به حدود و حریم زندگی بر اساس تعالیم دینی و اسلامی مهم و مورد توجه است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی، گفت: دلیل نگاه با اهمیت به خانواده در دین اسلام، دارا بودن ارزش و مقام ویژه این نهاد است که برای هر عضو خانواده اعم از مرد و زن و فرزندان جایگاه خاص خود را تعریف کرده است.

وی تاکید کرد: نباید اجازه نفوذ فرهنگ غربی در درون خانواده‌ها را بدهیم. شرایط زندگی اسلامی متعالی‌ترین شرایط است که غرب به دنبال تخریب این جایگاه و ارزش است.

قریشی ضمن قدردانی از اقدام مسئولان استانی در رعایت عدالت عمومی و تاکید بر لزوم برخورد جدی قضایی با تخلفات، خاطرنشان کرد: لغو مصوبه افزایش عوارض ساختمانی در ارومیه که توسط شورای شهر و شهرداری انجام شده بود و با دخالت مدیران ارشد استانی از ادامه اجرای آن جلوگیری شد، امری قابل تقدیر است که باید توسط مسئولان قضائی پیگیری شود و در صورت داشتن تخلف برخوردهای جدی انجام شود.

احترام به والدین، توجه به حقوق فرزندان در خانواده، محبت در زندگی و اهمیت ازدواج و ترویج ازدواج آسان از دیگر توصیه‌های نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ارومیه بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/26 01:21 ب.ظ | دفعات بازدید: 3537 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot