ARAZKHABAR.IR

لزوم شناسایی بیسوادان در آذربایجان غربی


لزوم شناسایی  بیسوادان در آذربایجان غربی

معاون سیاسی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: شناسایی کامل بی‌سوادها و تخصیص بسته های تشویقی برای سواد آموزان در استان ضروری است.


گروه خبر:به گزارش آراز خبر،رضا ابراهیمی با تاکید بر تعامل تنگاتنگ دستگاه‌های اجرایی در زمینه شتاب بخشی به سواد آموزی افزود: با تهیه آمار بی سوادان و پالایش آنان برنامه ریزی در این زمینه تسهیل می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: سهمیه ابلاغی استان برای سواد آموزی در سال جاری ۲۳ هزار نفر است که در این راستا کلاس‌های مربوطه تشکیل شده و اقدامات لازم برای تحقق ۱۰۰ درصدی این هدف در دستور کار قرار دارد.

علی مطهری با بیان اینکه یک هزار و ۶۰۰ آموزش دهنده نهضت سواد آموزی در این استان آموزش بی سوادان را بر عهده دارند، عنوان کرد: عرصه وسیع سواد آموزی نهضتی است که به فرمان امام راحل (ره) شکل گرفته است و دلیل توجه ایشان به این موضوع این است که راهکار بیشتر مشکلات ما در ریشه کنی بیسوادی و ارتقای آگاهی است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی اضافه کرد: تاکید آموزه‌های دین مبین اسلام بر سوادآموزی، بیانگر اهمیت علم و دانش است و پایه و بنیاد توسعه این موضوع مهم از مسوولیت‌های خطیر حوزه معاونت سوادآموزی به شمار می‌رود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی هم در این جلسه با بیان اینکه آموزش‌های سواد آموزی تلفیقی است، اضافه کرد: در این آموزش تعداد نفرات و قبولی‌ها مهم است و هر آموزش دهنده باید بیش از ۵۵ درصد قبولی داشته باشد تا از مزایای این دوره استفاده کند.

حسین حسن خانی اظهار کرد: سال قبل رتبه‌های بسیار خوبی در شاخص‌ها و تحقق حجم ابلاغی داشتیم و در کنار این اقدامات نسبت به تأسیس باشگاه سوادیار اقدام شد و تعدادی از پیشکسوتان این عرصه عضو باشگاه هستند که در ردیف خیرین آموزشی قرار دارند.

بر اساس اعلام مسؤولان سواد آموزی استان تعداد بی سوادان آذربایجان غربی در گروه سنی تعریف شده ۱۰ تا ۴۹ سال ۹۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود و ۹۴ درصد از این گروه سنی در استان باسواد هستند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/21 07:46 ق.ظ | دفعات بازدید: 529 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot