ARAZKHABAR.IR

قهر کردن با صندوق ها رای به هیچ وجه به مصلحت کشور نیست


قهر کردن با صندوق ها رای به هیچ وجه به مصلحت کشور نیست رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: قهر کردن با صندوق ها رای به هیچ وجه به مصلحت کشور نیست.

به گزارش آرازخبر، علی مصطفوی در نشست باید ها و نبایدهای انتخاباتی که با حضور مدیران رسانه های مکتوب و مجازی در خانه مطبوعات برگزار شد، با تاکید بر جلب مشارکت حداکثری در پای صندوقهای رای، اظهار داشت : قهر کردن با صندوق ها رای به هیچ وجه به صلاح و مصلحت جامعه و کشور در شرایط حاضر نیست و می طلبد گروههایی چون احزاب و گروههای سیاسی، نخبگان و شخصیت های تاثیرگذار، مطبوعات و رسانه های گروهی ، هیات های اجرایی، ناظران و اعضای شورای نگهبان و نامزدهای انتخاباتی که نقش اساسی در انتخابات دارند ضمن رعایت اخلاق انتخاباتی برای حضور گسترده در پای صندوق های رای و مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات تلاش نمایند.

وی همچنین از کاندیداها و طرفداران و تمامی گروه های تاثیر گذار در انتخابات خواست تا در انتخابات پیش رو اخلاق انتخابات را رعایت نموده و بر اساس قانون برای حضور پرشور مردم در انتخابات تلاش کنند.

مصطفوی ادامه داد: ستاد انتخابات آذربایجان غربی چهار اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بی طرفی و امانت داری را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.

رییس ستاد انتخابات استان در ادامه در خصوص آخرین وضعیت یازدهمین دوره انتخابات استان، گفت: از ۵۳۱ نفر داوطلب حضور در یازدهمین دوره انتخابات استان تا کنون ۳۵ نفر از حضور در انتخابات  انصراف داده ، ۱۹۴ نفر تایید صلاحیت و ۳۰۲ نفر نیز رد صلاحیت شده اند.

مصطفوی تعداد واجدین شرایط برای رای دادن در استان را ۲ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۵۶ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۳۵ هزار و ۲۶ نفر رای اولی اولین حضور خود در انتخابات را تجربه خواهند کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین از تغییر حوزه انتخابیه هفت نفر از داوطلبان  یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: از این تعداد یک نفر در حوزه مبدا رد ۵ نفر تایید و یک نفر در حال بررسی می باشد.

حاتمی معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری و دبیر پیشگیری از جرایم انتخاباتی و خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز دیگر سخنرانان این نشست خبری بودند که به نقش تاثیرگذار مطبوعات و جامعه خبری در انتخابات اشاره و باید و نبایدهای انتخاباتی ، سلامت و امنیت انتخابات و مفاد قانون انتخابات را بیان داشتند.


برچسب ها: انتخابات

تاریخ: 1398/11/19 02:28 ب.ظ | دفعات بازدید: 7357 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot