ARAZKHABAR.IR

فعالیت یک هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی در آذربایجان غربی


فعالیت  یک هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی در آذربایجان غربی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: حدود یک هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی در آذربایجان غربی فعالیت می کنند

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی برگزار شد، با بیان این‌که در بین همه مجموعه‌های فرهنگی تبلیغات اسلامی پرچم جهاد تبیین را بر دوش گرفته است، اظهار داشت: مجموعه تبلیغات اسلامی استان با تمام امکانات در جهت اجرایی شدن جهاد تبیین، آماده همکاری با رسانه های استان می باشد و تاکنون ده‌ها جلسه برای اقشار مختلف در این خصوص برگزار شده است.

حجت الاسلام منصور امامی گفت: بخش‌های تبلیغی متعدد و زیاد شده است و طلاب و روحانیون در عرصه‌های متعددی اعم از تربیت کودک و نوجوان و ... وارد شده‌اند و از شیوه‌های نوین تبلیغی برای رساندن زیبایی دین استفاده می‌کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به نقش رسانه‌ها در روشنگری و زدودن خرافات از جامعه گفت: برخی آداب و رسوم در جامعه رونق پیدا کرده است که هیچ وجه دینی ندارند و باید رسانه‌های جمعی و مبلغین دینی در جهت روشنگری این امر قدم بردارند.

حجت‌الاسلام امامی خاطرنشان کرد: برای ایجاد امید در جامعه باید اختراعات، اکتشافات و موفقیت‌های کشور در عرصه‌های مختلف و ویژگی‌های مثبت به صورت هنرمندانه با همکاری رسانه ها در جامعه نشر دهیم و در این زمینه ضعف جدی داریم.

وی با بیان این‌که ساماندهی هیئات مذهبی زمان بر است، افزود: یکی از مهم‌ترین اقدام تبلیغات اسلامی برای تقویت جریان هیئات مذهبی که قدیمی‌ترین تشکل مردمی است، برگزاری جلسات همفکری با این مجموعه هاست و برنامه‌های متعددی در این جهت برگزار می‌شود لکن حل مشکل کامل هیئات مذهبی و ایجاد حرکت واحد در استان زمان بر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی از فعالیت حدود یک هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی در استان خبر داد و گفت: نزدیک به یک سوم از این تعداد در شهرستان ارومیه فعالیت می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/08/15 09:58 ب.ظ | دفعات بازدید: 2319 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot