ARAZKHABAR.IR

غربالگری سلامت ۶۰ درصد جمعیت آذربایجان غربی


غربالگری سلامت ۶۰ درصد جمعیت آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی از غربالگری سلامت ۶۰ درصد جمعیت استان نیز خبر داد و گفت: در این زمینه با تلاش نیروهای بهداشت و طرح بسیج ملی اقدام خوبی انجام گرفته که می بایست این پرسشگری از مردم تداوم داشته و موارد مشکوک به مراکز درمانی هدایت شوند.

به گزارش آرازخبر، محمدمهدی شهریاری در دوازدهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و عید مبعث و نامگذاری سال جدی به نام سال جهش تولید اظهارداشت: استانها از اتخاذ تدابیر جزیره ای منع شده اند.

وی ادامه داد: ما تابع سیاستهای ملی هستیم و در خصوص کنترل مبادی ورودی و خروجی ضمن تشدید کنترل های لازم و غربالگری از مسافرین نیز خواهش می کنیم این استان را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب نکنند.

وی با اشاره به اینکه روند تهیه و تولید اقلام بهداشتی و ضد عفونی کننده در استان روز به روز بهتر می شود افزود: به منظور تامین نیازهای استانی خروج الکل از آذربایجان غربی به هر مقصدی ممنوع است.

شهریاری گفت: برای جبران کمبود ماسک به زودی محموله های وارداتی به استان وارد می شود.

استاندار آذربایجان غربی اولویت توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی را کادر درمان، کارگران، سالمندان و صنوف خدماتی که با مردم در ارتباط هستند اعلام کرد و افزود: دستگاه های نظارتی و بازرسی بر روند چرخه توزیع نظارت جدی داشته باشند.

شهریاری توجه به پویش ۲۹۱۴ را به منظور تشویق مردم در خانه ماندن برای قطع زنجیره شیوع کرونا مهم دانست.


برچسب ها: استانداری سلامت

تاریخ: 1399/01/03 02:33 ب.ظ | دفعات بازدید: 4316 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot