ARAZKHABAR.IR

ظرفیت های معدنی آذربایجان غربی به درستی احصا و معرفی نشده اند


ظرفیت های معدنی آذربایجان غربی به درستی احصا و معرفی نشده اند استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه ظرفیت های معدنی استان به درستی احصا و معرفی نشده اند، از مدیران مربوطه خواست که هر چه سریعتر لکه های معدنی قابل سرمایه گذاری را آماده کنند تا ظرفیت های بالقوه اشتغال در این حوزه توسعه یابد.

به گزارش آرازخبر، محمد مهدی شهریاری در جلسه بررسی و حل مسائل و مشکلات واحدهای معدنی با بیان اینکه از ظرفیت های معدنی بخوبی استفاده نشده و صرفا افتخار بیان آمارها نصیب استان شده است، اظهار داشت: برای بهره مندی از قدرت معادن در تولید ثروت و اشتغال باید جدی تر از امروز مدیران برای شناسایی ظرفیت ها، حل مشکل معدنکاران و واحدهای معدنی پای کار بیایند.

استاندار آذربایجان غربی افزود: وظیفه داریم تا ضمن احیای واحدهای راکد، از تعطیلی واحدهای معدنی فعال نیز جلوگیری کنیم بسیاری از واحدها با اندکی توجه در حوزه تقسیط بدهی های مالیاتی، تامین زیرساخت هایی چون برق،آب و راه توانایی اشتغال زایی بالایی را دارند.

وی با اشاره به شرایط سخت تولید و صادرات، حمایت از واحدهای نیمه فعال و فعال را واجب و ضروری دانست و افزود: قابل قبول نیست که واحدی بخاطر کوتاهی و عدم مسئولیت پذیری ما مدیران تعطیل شود و مدیران به حل مشکلات این حوزه اهتمام بیشتری داشته باشند.

شهریاری با بیان اینکه هر ماه گزارش اقدامات مسئولین در حوزه حل مشکلات واحدهای معدنی را از مدیران مطالبه خواهد کرد، ادامه داد: یکی از راهکارهای افزایش سرمایه گذاری در حوزه معدن، انجام استعلامات لازم از سوی سازمان های مربوطه و آماده سازی بستر برای سرمایه گذاری قانونی است.

در این جلسه مشکلات برخی از واحدهای معدنی اعم از مالیات، تسهیلات بانکی و تامین زیرساخت ها مورد بررسی قرار گرفت.


برچسب ها:

تاریخ: 1398/07/29 09:45 ق.ظ | دفعات بازدید: 590 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot