ARAZKHABAR.IR

طرح‌های محرومیت‌زدایی در آذربایجان غربی با جدیت اجرا می‌شوند


طرح‌های محرومیت‌زدایی در آذربایجان غربی با جدیت اجرا می‌شوند آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی از اهتمام ویژه برای محرومیت زدایی در مناطق حاشیه نشین شهر ارومیه و دیگر شهرهای استان خبر داد.

 محمدصادق معتمدیان بعد از ظهر چهارشنبه در بازدید از محلات کوی لاله و سالار ارومیه، افزود: محرومیت زدایی و تکمیل زیرساخت‌ها به عنوان یکی از رویکردهای دولت سیزدهم و برای رفاه حال مردم در مناطق مختلف کم برخوردار استان در حال انجام است.

وی گفت: برنامه ریزی خاصی برای کوی سالار و لاله شهر ارومیه انجام شده و در حال حاضر این طرح‌ها که سال گذشته آغاز شده، ۷۵ درصد پیشرفت دارد.

معتمدیان همچنین با اشاره به اینکه از سال گذشته روزهای شنبه به عنوان "شنبه‌های محرومیت زدایی" و با هدف شناسایی محلات هدف نامگذاری شده، خاطرنشان کرد: تمرکز بر رفع مشکلات مردم در نقاط حاشیه‌ای و محروم از اهداف این طرح است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در همین راستا در شهرستان‌های ارومیه، مهاباد، بوکان، خوی و پیرانشهر در زمینه محرومیت زدایی ورود پیدا کرده و مصوباتی برای تکمیل زیرساخت‌ها و نیازهای مردم داشته‌ایم.

معتمدیان همچنین با اشاره به خدمات و زیرساخت‌های در حال تکمیل در منطقه کوی لاله و سالار ارومیه، افزود: با عنایت به بازدید شهریور ماه سال گذشته از این منطقه، گام‌های بلندی در راستای اجرای پروژه‌ها و ۳۳ مصوبه تأمین مطالبات بحق مردم برداشته شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه این منطقه جزو مناطق حریم شهری بوده اما در برخی زیرساخت‌ها و شاخص‌ها پیشرفتی نداشته، اضافه کرد: پروژه‌هایی نظیر مرکز جامع سلامت با توجه به نیاز منطقه در این حوزه اجرایی شده و می‌کوشیم با ایجاد یک پایگاه اورژانس، به صورت شبانه روزی به مردم این منطقه خدمات ارائه شود.

استاندار آذربایجان غربی از ساخت یک سالن ورزشی طبقاتی برای ۱۵ رشته غیر توپی نیز خبر داده و افزود: اقدامات لازم برای احداث مرکز مهارت آموزی و مرکز اورژانس اجتماعی متعلق به بهزیستی در این منطقه محروم آغاز شده است.

معتمدیان همچنین با تاکید بر برنامه ریزی برای اجرای پروژه فاضلاب منطقه، یادآور شد: با توجه به هزینه هنگفت این پروژه اولویت دار، از همه ظرفیت‌ها و اعتبارات استانی و ملی برای رفع این نیاز مهم زیست محیطی و بهداشتی استفاده خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به نارضایتی‌های در حوزه آبرسانی این منطقه، افزود: سال گذشته در زمان اوج مصرف آب در تابستان، ساکنان منطقه فقط دو تا سه ساعت آب داشتند و با یک طرح جهادی و در کمتر از چند ماه، با آبرسانی و راه اندازی خط انتفال آب بهداشتی، مردم منطقه از آب پایدار برخوردار شدند.

استاندار آذربایجان غربی به خدمات دیگر ارائه شده به مردم منطقه نیز اشاره کرده و اظهار داشت: در راستای نامگذاری معابر، کوچه‌ها، پلاک کوبی، احداث پارک و سایر حوزه‌های اجتماعی، با همراهی فرماندار ارومیه و معاونت عمرانی استانداری، اقدامات زیادی شده است.

معتمدیان همچنین از شناسایی و تحت پوشش قرار گرفتن افراد نیازمند خدمات حمایتی در منطقه خبر داده و افزود: در زمینه سایر خدمات اجتماعی به ویژه جمع آوری معتادان متجاهر نیز اقدامات خوبی با همکاری دستگاه قضائی انجام شده است.

وی تصریح کرد: بسیاری از پروژه‌ها به علت نداشتن زمین متوقف شده بود که با تأمین زمین، شاهد پیشرفت چشمگیر طرح‌ها و زیرساخت‌ها در این منطقه هستیم.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/24 03:59 ب.ظ | دفعات بازدید: 2818 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot