ARAZKHABAR.IR

طرح‌های عمرانی شهر ارومیه تعیین تکلیف شود


طرح‌های عمرانی شهر ارومیه تعیین تکلیف شود آراز خبر- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به عزم دولت برای اتمام طرح های عمرانی نیمه تمام، گفت: پروژه‌ای در ارومیه نباید بلاتکلیف بماند و برای اجرای صحیح و درست آن، نیاز به شفاف سازی درست است.

 محمدصادق معتمدیان یکشنبه شب در نشست با اعضای شورای شهر و مدیریت شهری ارومیه، افزود: پروژه‌های نیمه تمامی مدت‌ها در استان بلاتکلیف مانده بود که با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در کشور و آذربایجان‌غربی، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم و انتظار می‌رود شاهد رفع بلاتکلیفی پروژه‌های شهری ارومیه نیز باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه مردم ارومیه امروز به یک مکان تفریحی مناسب نیاز دارند، خاطرنشان کرد: متأسفانه شهرستان ارومیه با وجود توسعه و پیشرفت همه جانبه، عاری از فضای تفریحی بزرگ است.

اراضی خیابان شهید سلیمانی ارومیه ساماندهی می‌شود

استاندار آذربایجان‌غربی افزود: در حوزه تفریح مردم نیاز به اتفاقات جدیدی داریم و یکی از مطالبات بحق مردم در زمینه تفریح، داشتن مکان تفریحی مناسب در شهر است.

معتمدیان همچنین با تاکید بر الگوگیری از شهرهای موفق دیگر در زمینه ایجاد بستر فضای تفریحی، اضافه کرد: ایجاد طرحی با عنوان بام ارومیه، می‌تواند پاسخگوی دغدغه‌های مردم شهر در حوزه تفریح و سرگرمی باشد.

وی در ادامه افزود: پارک جنگلی ارومیه و زمین‌های اطراف آن، فرصت مناسبی برای ایجاد فضایی در قالب بام‌ارومیه است که با سرمایه گذاری مناسب، امیدوارم از این فرصت مناسب به بهترین نحو بهره برداری شود.

استاندار آذربایجان‌غربی تصریح کرد: ساخت هتل، رستوران‌های سنتی و مدرن، ایجاد پارک شهری و فضای سبز و ظرفیت‌های دیگر را می‌توان در طرح بام ارومیه گنجاند.

معتمدیان همچنین در خصوص ارائه زمین‌های لازم برای مدیریت شهری، افزود: با توجه به مصوبات شورای شهر، دولت نیز زمین‌های مورد بهره برداری را می‌تواند در صورت اجرای طرح در اختیار مدیریت شهری قرار دهد.

وی در ادامه با اشاره به ساماندهی اراضی خیابان شهید سردار سلیمانی، تاکید کرد: خیابان ارتش در ادامه خیابان امام (ره)، امروز نیاز به توجه ویژه دارد تا ضمن ساماندهی آن، شاهد اتفاقات خوب با اجرای طرح‌های مناسب باشیم.

فرهنگ سرای صنایع دستی در ارومیه ایجاد شود

استاندار آذربایجان‌غربی به دغدغه‌های مردمی در حوزه صنایع دستی نیز اشاره کرد و افزود: ساختمان شهربازی ارومیه که در بهترین فضای بزرگراه والفجر در کنار فضای سبز تبدیل به محل متروکه شده، بستر مناسبی برای تبدیل شدن به فرهنگسرای صنایع دستی را دارد.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه اشتغال زنان بی سرپرست و اشتغال خانگی از مؤلفه‌های مهم در زمینه بانوان است، یادآور شد: در صورت بهره‌برداری از فرهنگسرای صنایع دستی، می‌توان به نتایج خوبی دست یافت و دولت سیزدهم نیز در حوزه ارائه تسهیلات لازم برای اشتغال، همراه این مجموعه خواهد بود.

وی در ادامه افزود: با وجود همه مشکلات و انباشت دغدغه‌های شهری، شاهد اتفاقات خوبی در شهر و استان هستیم که اجرای همه این طرح‌ها، نیاز به عزم جدی دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی حمل و نقل عمومی را نیز از دغدغه‌های مهم شهری دانست و خاطرنشان کرد: سنگینی ترافیک از لحاظ روحی و روانی به مردم فشار وارد ساخته و نیازمند عزم جدی مدیریت شهری و عزم ملی در این خصوص است تا ضمن تصویب مصوبات لازم، به سمت اجرای طرح‌ها حرکت کنیم.

اجرای طرح شهر هوشمند در ۴۸ شهر آذربایجان غربی

معتمدیان همچنین با اشاره به اجرای طرح شهر هوشمند، افزود: تمام ۴۸ شهر آذربایجان‌غربی دارای قرارداد کاری در این زمینه هستند تا ضمن بهره برداری از اینترنت پرسرعت، در منازل و محیط کسب و کار نیز شاهد بهره‌مندی متناسبی از آن باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه همه خدمات دولت در راستای رفع مشکلات مردم است، بیان داشت: محور تمامی کارها باید کارشناسانه بوده و موجبات کاهش دغدغه‌های مردم را فراهم سازد.

استاندار آذربایجان‌غربی به چالش‌های شهری ارومیه نیز اشاره کرد و افزود: چالش‌های بافت فرسوده، بافت‌های تاریخی و مرکزی ارومیه از جمله مباحثی است که با توجه ویژه به آن، می‌توان خدمات مناسب‌تری به مردم شهر ارائه کرد.

معتمدیان با اشاره به تصمیمات جدی حاکمیتی در استان، گفت: هر جا مدیری کم کاری کرده و مغایر با قوانین حرکت داشته باشد، مسلماً برخورد خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/30 07:37 ق.ظ | دفعات بازدید: 4048 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot