ARAZKHABAR.IR

طرح محور گردشگری تاریخی و فرهنگی در بافت تاریخی خوی اجرا می شود


طرح محور گردشگری تاریخی و فرهنگی در  بافت تاریخی خوی اجرا می شود رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوی گفت: طرح محور گردشگری تاریخی و فرهنگی خیابان طالقانی در بافت تاریخی با مشارکت کسبه و شهرداری این شهرستان در حال اجرا است.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،عزیز میرزایی در جلسه احیای جداره تاریخی بافت تاریخی در خوی اظهار کرد: خوی دارای 120هکتار بافت تاریخی ارزشمند بوده و نیازمند همکاری و مشارکت همه دستگاه‌ها برای حفاظت از این محدوده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوی افزود: برای حفظ و احیای فرهنگ، هویت و معماری شهر وجود یک مدیریت منسجم و متحد ضروری است.

او ادامه داد: مطالعه و تدوین ضوابط ساخت‌وساز در بافت تاریخی در حال حاضر توسط مشاور در دست تهیه است.

میرزایی گفت: مرمت و احیای بناهای تاریخی  و ثبتی داخل محدوده بافت از جمله بازار تاریخی، مسجد مطلب‌خان، مقبره آل یعقوب، جداره‌سازی تاریخی در خیابان صمدزاده و شناسایی دانه‌های باارزش و تکمیل پرونده‌های ثبتی به منظور ثبت در فهرست میراث‌فرهنگی، تشدید حفاظت فیزیکی از بافت از جمله اقدامات  این اداره در بافت تاریخی خوی هستند.

همچنین در این جلسه سالم خویی، معاون عمرانی فرماندار خوی بر ضرورت احیای نما و جداره تاریخی توسط دستگاه‌های دولتی تاکید کرده و خواستار همکاری آنها در این ارتباط شدند.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/26 03:35 ب.ظ | دفعات بازدید: 5315 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot