ARAZKHABAR.IR

طرح زمستانی در ۶۸ راهدارخانه آذربایجان غربی اجرا می شود


طرح زمستانی در ۶۸ راهدارخانه آذربایجان غربی اجرا می شود آراز خبر- مسئول طرح راهداری زمستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای آذربایجان غربی گفت: ٩٠٠ نفر راهدار و پشتیبان در ۶٨ راهدارخانه و مقاطعی از محورها حضور خواهند داشت.

منصور نصرتی با اشاره به رفع مشکلات و جلوگیری از راهبندان بر اثر بارش برف و کولاک، افزود: نیاز است تا قبل از شروع بارندگی‌ها هماهنگی لازم با دستگاه‌های مختلف برای استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود به عمل آید تا بتوان در کمترین زمان ممکن بیشترین خدمات رسانی انجام شود.

وی با اشاره به آغاز طرح سراسری زمستانی در ۱۵ آذرماه سال جاری اضافه کرد: برای اجرای این طرح در استان، ٩٠٠ نفر راهدار و پشتیبان در قالب ٢٨ اکیپ و ٢٠ گشت راهداری برای اجرای طرح زمستانه در نظر گرفته شده است.

نصرتی افزود: همچنین ۴١۵ دستگاه سبک، نیمه سبک و سنگین، شامل ٢٠ برف روب مکانیزه نیز برای خدمات رسانی آماده شده است.

وی با بیان اینکه در فصل زمستان در برخی محورها با بارش شدید برف و کولاک مواجه می‌شویم، خاطرنشان کرد: برای افزایش آمادگی لازم و جلوگیری از مسدود شدن مسیرها در انبارهای راهدارخانه‌ها، نزدیک به ۶٠ هزار تن ماسه و نمک برای نگهداری، بازگشایی و یخ زدایی محورهای مواصلاتی استان انباشته شده است.

نصرتی ادامه داد: محل استقرار تیم‌ها و گشت‌ها مشخص شده و این اکیپ‌ها در ۶٨ راهدارخانه و مقاطعی از محورها حضور خواهند داشت؛ همکاران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با تمام وجود در راستای تأمین آسایش و امنیت جاده‌ها به مردم کمک‌رسانی می‌کنند.

وی همچنین بر افزایش ایمنی راه‌ها قبل از شروع فصل زمستانی تأکید کرد و گفت: اولویت اصلی راه‌های شریانی و اصلی است؛ در این خصوص کارگاه‌های فعال راهسازی در طول استان رصد و پایش شده، تا در صورت بروز وضعیت اضطراری در آن محور از طریق ستاد بحران از ماشین آلات این کارگاه‌ها استفاده شود.

مسئول طرح راهداری زمستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: برای سهولت تردد پیش از سفر با تلفن گویای ١۴١ مدیریت راه‌های استان که به صورت شبانه روزی پاسخگوی همشهریان است تماس گرفته و از وضعیت محور مورد نظر اطلاعات کامل را کسب کنید.

وی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ خاطرنشان کرد: از هم‌استانی ها درخواست می‌شود به هنگام رانندگی در روزهای بارندگی از سالم بودن سیستم روشنایی وسیله نقلیه، لاستیک‌ها، سیستم گرمایشی و برف پاک کن اطمینان حاصل کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/01 10:30 ق.ظ | دفعات بازدید: 3113 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot