ARAZKHABAR.IR

شیطنت رسانه‌ ای این بار با سهمیه‌بندی بنزین


شیطنت رسانه‌ ای این بار با سهمیه‌بندی بنزین شیطنت رسانه‌ ای این بار با سهمیه‌بندی بنزین

آراز خبر- برخی رسانه‌ها با اشاره به سخنان مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه مبنی بر اینکه سهمیه ۲۱۰ لیتری در ابتدای هر ماه بر روی کارت سوخت خودروها شارژ می‌شود در شیطنتی آن را به سهمیه‌بندی جدید سوخت نسبت دادند در حالیکه این امر مدت‌هاست بر روی کارت‌های سوخت اعمال می‌شود.

 برخی رسانه‌ها بویژه شبکه‌های اجتماعی با استناد به وجود سقف سهمیه دوم برای بنزین سه هزار تومانی ادعا کردند دولت قصد دارد، بنزین را سه سهمیه‌ای کند و برای مصارف بالاتر از ۲۱۰ لیتر در ماه، صاحبان خودروها مجبور به سوخت‌گیری با نرخ‌های بالاتر باشند این ادعا در حالیست که وجود سقف سهمیه دوم در کارت سوخت‌های شخصی موضوع جدیدی نیست و از زمان بازگشت سهمیه‌بندی در سال ۹۸ اعمال می‌شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه روز گذشته  گفته بود کارت‌های سوخت شخصی در ابتدای هر ماه ۲۱۰ لیتر شامل ۱۵۰ لیتر بنزین آزاد و ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای شارژ می‌شود، البته سهمیه آزاد آن در پایان ماه در صورت استفاده یا عدم استفاده، صفر می‌شود.

احمد مجرد افزود: سهمیه یارانه‌ای ۶۰ لیتری بنزین کارت‌های سوخت شخصی تا ۹ ماه قابل ذخیره است، اما سهمیه ۱۵۰ لیتری آزاد شارژ شده پایان هر ماه در صورت عدم استفاده باطل و مجددا در ابتدای ماه بعد شارژ می‌شود.

باید توجه داشت تا قبل از شهریور سال گذشته، سقف سهمیه دوم بنزین در کارت سوخت‌های شخصی ۲۵۰ لیتر در ماه بود ولی بعد از افزایش میزان قاچاق و مهاجرت کارت سوخت‌های شخصی به مناطق مرزی کشور، دولت به کاهش سقف سهمیه دوم از ۲۵۰ به ۱۵۰ لیتر اقدام کرد.

برای مصارف مازاد بر ۶۰ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی و ۱۵۰ لیتر بنزین سه هزار تومانی نیز همچنان کارت سوخت جایگاه‌ها وجود دارد و مردم می‌توانند با کارت سوخت جایگاه‌ها مصارف بیشتر خود را با همان نرخ بنزین سه هزار تومانی تامین کنند.

در مجموع مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه موضوعی را در مصاحبه خود توضیح داد که در سال‌های گذشته همواره وجود داشته و اتفاق جدیدی رخ نداده است. طبق اعلام دولت و مجلس، هیچ برنامه‌ای برای تغییر در سهمیه و قیمت‌گذاری بنزین در سال ۱۴۰۲ وجود ندارد.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران هم در این رابطه در یک گفت وگوی خبری گفت که بیش از یکسال است که سهمیه بنزین با نرخ آزاد در کارت‌های سوخت شخصی، ۱۵۰ لیتر است و هیچ تغییری در سهمیه‌بندی و یا تغییر قیمت بنزین، نداشته‌ایم.

رضا نواز اضافه کرد: در تمامی کارت‌های سوخت شخصی، ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای و ۱۵۰ لیتر بنزین با نرخ آزاد در ابتدای هر ماه شارژ می‌شود و مالک خودرو بعد از استفاده از بنزین سهمیه‌ای، می‌تواند از کارت سوخت شخصی خود برای دریافت بنزین با نرخ آزاد به میزان ۱۵۰ لیتر استفاده کند و اگر باز هم نیاز به خرید بنزین داشت، می‌تواند از کارت سوخت جایگاه‌ها استفاده کند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/03/08 11:23 ق.ظ | دفعات بازدید: 3314 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot