ARAZKHABAR.IR

شایعات در فضای مجازی منجر به کاهش تقاضای مصرف شیر در استان شده است


شایعات در فضای مجازی منجر به کاهش تقاضای مصرف شیر در استان شده است رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: هجمه های نادرست، غیرعلمی و شایعات بی‌اساس بر علیه مصرف شیر و فرآورده‌­های لبنی، موجب شده است که بخشی از مردم خود را از مصرف این ماده غذایی ارزشمند محروم کنند.
به گزارش آرازخبر، رسول جلیلی در رابطه با شایعات غیر علمی منتشره در فضای مجازی و تشدید بیماری کرونا با مصرف شیر اظهار داشت: هجمه های نادرست، غیرعلمی و شایعات بی‌اساس بر علیه مصرف شیر و فرآورده‌­های لبنی، موجب شده است که بخشی از مردم خود را از مصرف این ماده غذایی ارزشمند محروم کنند.
وی افزود: ازطرف دیگرکاهش صادرات محصولات لبنی به دلیل تدابیر خاص کشورها برای کنترل کرونا نیز باعث کاهش خرید شیر توسط کارخانجات فراورده های لبنی گردیده است.
جلیلی تصریح کرد: در چند هفته اخیر و با صحبت‌های غیر کارشناسی، غیر علمی و غیرمستدل برخی افراد بی‌اطلاع و یا مغرض، در فضای مجازی اطلاعات نادرستی منتشر شده است که نه تنها کمکی به حل مشکلات نکرده، بلکه با فضاسازی موجب کاهش مصرف برخی از مواد غذایی ارزشمند مانند شیر شده که می­‌تواند در دراز مدت تبعات سنگینی برای سلامت مردم داشته باشد.
رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه در کل کشور روزانه ۶ هزار و ۸۰۰ تن و در استان ۲۵۰ تن شیر خام مازاد بر مصرف دامداران تولید می شود، گفت: این موضوع موجب شده تا دامداران توان فروش شیرخام به عنوان یک ماده بسیار فساد پذیر را از دست داده و ادامه این روند باعث ضرر و زیان زیادی برای دامداران خواهد شد.
وی بیان کرد: برای رفع این موضوع مکاتباتی در کشور انجام و مقرر شده تا در خصوص امکان افزایش تولید شیر خشک و آزادسازی صادرات آن تدابیر خاصی اندیشیده شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: برای رفع بخشی از مشکل دامداران استان نیز طی جلسه‌ای با حضور مسولان استانی مقرر شده تا شرکت پگاه ارومیه علیرغم محدود بودن ظرفیت  مصرف، روزانه  شیر مازاد برنیاز کارخانه را جهت تولید شیرخشک با قیمت توافقی خریداری نماید و نیز نسبت به ایجاد سیستم تولید شیر خشک در محل کارخانه اقدام کند.
جلیلی اظهار کرد: این شرکت هم اکنون مشغول خرید یکصد تن شیرخام مازاد برنیاز کارخانه برای تولید شیرخشک می‌باشد و امید است با اجرای مصوبات کمیته اقتصادی ستاد مقابله با کرونای استان و اطلاع رسانی رسانه ها در مورد مزایای مصرف شیر طی یک ماه آتی با افزایش مصرف شیر و محصولات لبنی میزان تولید ومصرف شیر دراستان به تعادل برسد.


تاریخ: 1398/12/29 06:11 ب.ظ | دفعات بازدید: 3235 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot