معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: مشکل صادرات سیب استان به روسیه و قزاقستان با اختصاص کشتی اختصاصی از منطقه آزاد بندر انزلی برطرف شد." />
ARAZKHABAR.IR

سیب استان با کشتی به روسیه و قزاقستان رسید


سیب استان با کشتی به روسیه و قزاقستان رسید

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: مشکل صادرات سیب استان به روسیه و قزاقستان با اختصاص کشتی اختصاصی از منطقه آزاد بندر انزلی برطرف شد.


گروه خبر:به گزارش آراز خبر،معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در پنجمین جلسه کارگروه صادرات غیر نفتی آذربایجان غربی گفت: یکی از مشکلات صادرات سیب استان به روسیه و قزاقستان نبود کشتی اختصاصی این امر بود که با مساعدت منطقه آزاد بندر انزلی برطرف شد.

جواد کرمی گفت: مشکلاتی در حوزه صادرات سیب استان از مناطق بندر انزلی به روسیه و قزاقستان وجود داشت که نشستی با مدیرعامل منطقه آزاد بندر انزلی تفاهمنامه‌ای امضا شد و ذیل آن مقرر شد کشتی‌های مورد نیاز صادرکنندگان استان در اختیار ایشان قرار گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از صادرات در گمرکات استان و آخرین وضعیت پایانه‌های مرزی، روند صادرات غیرنفتی در آذربایجان غربی مطلوب و رو به رشد است.

کرمی به عمده مشکلات صادرکنندگان استان نیز اشاره کرد و افزود: یکی از عمده مشکلات ثبت سفارش برای محصولات کشاورزی است که مقرر شده این مجوز‌ها به خود استان واگذار شود تا روند ثبت سفارش نیز برای صادرکنندگان تسهیل شود.

در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت پایانه‌های مرزی استان، وضعیت صادرات از گمرکات استان و گزارشی از برنامه‌های نمایشگاه‌های بین المللی نیز ارائه شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/10/21 10:01 ق.ظ | دفعات بازدید: 635 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot