ARAZKHABAR.IR

سیاست قوه قضائیه بهره گیری از ظرفیت علمی بالای دانشگاهها است


سیاست قوه قضائیه بهره گیری از ظرفیت علمی بالای دانشگاهها است رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت: سیاست قوه قضائیه تفاهم و همکاری موثر و مستقیم با دانشگاه و استفاده از ظرفیت علمی بالای دانشگاهها می باشد.

به گزارش آرازخبر، علی اکبر گروسی در دیدار با رئیس دانشگاه ارومیه اظهار داشت: سیاست قوه قضائیه تفاهم و همکاری موثر و مستقیم با دانشگاه و استفاده از ظرفیت علمی بالای دانشگاهها می باشد.
وی ادامه داد: اکنون بیش از هر زمانی نیاز است دانشگاه در کنار دستگاه قضایی باشد چرا که اندیشه اساتید و نخبگان علمی استان می تواند کمک شایانی به دستگاه قضایی بکند.
دکتر گروسی افزود: افزایش شعب دادگاهها و دادسراها و یا جذب قضات و کارکنان زیاد، راه حل مناسبی برای کاهش دعاوی و پرونده ها نیست، باید از تمامی ظرفیتهای موجود در کشور استفاده کنیم تا راهکارهای مناسبی برای کاهش مراجعات به دادگستری و طرح دعاوی و پرونده سازی پیدا کنیم، چرا که بعضی از موضوعات مطروح در دادگستری ها، در واقع پرونده سازی های بی جهت است که این خود علل بسیاری دارد که باید در جلسات علمی با اساتید و صاحبنظران دانشگاهی بررسی موشکافانه و برای آن چاره جویی گردد.
رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: کشور ما باید کشور اسلامی، با فرهنگ غنی دینی و مذهبی باشد، آنچه که اسلام توصیه می کند صلح و سازش و نوعدوستی است. متاسفانه برخی از مردم توصیه های ارزشمند اخلاقی اسلام عزیز را غافل شده اند و رفتار، کردار و اخلاقشان اصلاً با موازین دین مبین اسلام سازگاری ندارد و اگر ما با اسلام واقعی عمل کنیم یقیناً این همه اختلافات و دعوا بین مردم اتفاق نخواهد افتاد. لازم است هم اندیشی شود بین صاحبنظران اندیشه و اساتید دانشگاه و دادگستری برای رونق بخشیدن به اجرای احکام اسلامی و مقید شدن مردم به رعایت آموزه های دین مبین اسلام که یقیناً نجات در آن است.
این مقام قضایی افزود: شورای فرهنگ عمومی استان ظرفیت بسیار خوبی است برای آگاهی سازی و اعتماد سازی بین مردم و دعوت آنها به رعایت اخلاق اسلامی در جامعه که به جرات می توان گفت ریشه و منشاء تمامی آسیب های اجتماعی در عدم رعایت اخلاق و شئون و سفارشات شرعی و اسلامی است.
دکتر گروسی در پایان ابراز امیدواری کرد این دیدار مقدمه و آغازی برای ارتباط مناسب و علمی و تخصصی دانشگاه و دادگستری برای بازکردن گرهی از مشکلات مردم باشد.

شایان ذکر است در ادامه این دیدار حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه هم با استقبال از این دیدار صمیمی و دوستانه ابراز امیدواری کرد که این دیدار آغاز فصل جدیدی برای شروع ارتباط علمی و تخصصی بین دانشگاه و دادگستری استان باشد.
حب نقی ادامه داد: باید اخلاق و رفتار مردم و نیز آسیب های موجود مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد و علت یابی شود که به چه عللی اخلاقیات در جامعه ضعیف شده است و علت اینکه آستانه تحمل مردم اینقدر پایین آمده است چه می باشد، البته در این زمینه کارهایی در دانشگاه انجام شده و به اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه که در زمینه معضلات و آسیب های اجتماعی تحقیق می کنند و نتایج ارزشمند و راهکارهای علمی ارائه می نمایند تشویق و پاداشهای ویژه ای در نظر گرفته ایم.
دکتر حب نقی در پایان ضمن تشکر و تقدیر از این دیدار صمیمی و دوستانه، از دکتر گروسی ریاست کل دادگستری استان دعوت نمود که هم از دانشگاه ارومیه بازدید و هم در برخی جلسات با اعضای هیات علمی دانشگاه حضور داشته باشند.


برچسب ها: دادگستری دانشگاه

تاریخ: 1398/12/07 08:53 ق.ظ | دفعات بازدید: 3527 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot