ARAZKHABAR.IR

سکوت جوامع بین المللی در جنگ غزه پذیرفتنی نیست


سکوت جوامع بین المللی در جنگ غزه پذیرفتنی نیست آراز خبر- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: سکوت جوامع بین‌المللی در برابر مظلومیت مردم غزه قابل قبول نیست.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته در ارومیه به جنگ در غزه و کشتار مردم مظلوم فلسطین اشاره و عنوان کرد: متأسفانه در جنگ غزه جوامع بین المللی سکوت کرده در حال تماشا هستند و هیچ اقدامی برای دفاع از مردم مظلوم غزه انجام نمی‌دهند.

وی در ادامه گفت: کشتار هزاران کودک بی‌گناه و حمله به بیمارستانها و مکان‌های امن نشان توسط رژیم منفور صهیونیستی عمق فاجعه انسانی و ددمنشی این رژیم منحوس را نشان می‌دهد.

امام جمعه ارومیه افزود: انسان‌های مظلوم در این جنگ جان خود را ازدست می‌دهند و جوامع بین المللی حتی از انتشار یک بیانیه و محکومیت این حرکت غیرانسانی امتناع ورزیده‌اند.

حجت الاسلام قریشی ارومیه ادامه داد: مردم فلسطین با دستور دین در برابر ظلم ایستادگی و از خود دفاع می‌کنند اما متأسفانه برخی‌ها در حال توجیه ایستادگی غزه هستند و بدون آگاهی جنگ اسرائیل و غزه را قضاوت می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ۲۱ آبان سالروز شهادت سردار تهرانی مقدم است که این سردار گرانقدر در راه حفظ دین و اسلام به شهادت رسیدند و مقام معظم رهبری  نیز از سردار تهرانی مقدم به عنوان یک انسان با عظمت یاد کرده‌اند.

امام جمعه ارومیه به فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی اشاره و عنوان کرد: ۲۴ آبان ماه سالروز بزرگداشت سید محمدحسین طباطبایی است که ایشان فرزانه‌ای فرهیخته و عارفی کامل بودند که این روز به عنوان آغاز هفته کتاب و کتابخوانی نام گذاری شده است.

حجت الاسلام قریشی گفت: مسئله کتاب و کتابخوانی در جامعه اهمیت بسیار والایی دارد و خداوند در کتاب قرآن کریم به قلم و نوشتن قسم خورده است.

وی با اشاره به اینکه دین اسلام دین علم و آگاهی است و کتاب معجزه پیامبر گرامی اسلام است، افزود: کتابخوانی و مطالعه یکی از ارکان‌های دین است و ما نباید از فرهنگ دین عقب بمانیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در پایان تصریح کرد: باید زمان بیشتری برای مطالعه و کسب علم و آگاهی اختصاص دهیم و خانواده‌ها نیز نقش مهمی در این زمینه دارند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/08/19 01:08 ب.ظ | دفعات بازدید: 3270 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot