ARAZKHABAR.IR

سند تحول دولت ،ماموریت اصلی در حوزه ازدواج و خانواده است


 سند تحول دولت ،ماموریت اصلی در حوزه ازدواج و خانواده است معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سند تحول دولت مهمترین ماموریت معاونت امور جوانان در حوزه ازدواج و خانواده است.

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،وحید یامین پور بر توجه ویژه دولت سیزدهم و شخص رییس جمهور به حوزه جوانان اشاره کرد و افزود: در این جهت شورای عالی جوانان پس از حدود یک دهه به دستور رئیس جمهور تشکیل و در ۶ ماه ۲ نوبت با حضور شخص رئیس جمهور برگزار شد.

وی تصریح کرد: نگاه دولت این است که نهاد متولی امور جوانان به جایگاه قبلی خود که تاثیرگذاری فرابخشی داشت، با طرح‌هایی که از لحاظ اداری و ساختاری مشکلی ایجاد نکند، بازگردد.

یامین پور ادامه داد: در این جهت رئیس جمهور از چند دستگاه از جمله سازمان اداری و استخدامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی مشورت گرفت و در نهایت دستور به احیای دبیرخانه شورای عالی جوانان در نهاد ریاست جمهوری داد و دبیری این شورا نیز به بنده واگذار شد.

یامین پور اظهار داشت: در دبیرخانه شورای عالی جوانان کار‌ها به خوبی پیش می‌رود و بخشی از شاخص‌هایی که پس از ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی کمرنگ شده بودند در قالب شورای عالی جوانان و دبیرخانه در حال احیا هستند.

معاون امور جوانان با بیان این که رییس جمهور تاکید دارد که ستاد‌های ساماندهی امور جوانان جدی گرفته شوند، اظهار داشت: در برخی از استان‌ها ما رضایت داریم و استانداران در برگزاری ستاد‌های ساماندهی امور جوانان جدیت دارند و باید کمک کنیم این ستاد‌ها در همه کشور به جایگاهی که می‌تواند نقش ایفا کند برسد.

وی تصریح کرد: این مهم وقتی که یک محتوای کار شده و محصول یک پژوهش و نظر نخبگان باشد و از کانال علمی عبور کرده باشد میسر می‌شود در غیر این صورت ستاد‌ها صرفاً محلی برای ارائه گزارش خواهند بود.

یامین پور در مورد اعتبارات استانی حوزه جوانان گفت: در ۶ ماه اول امسال تقریباً سه برابر کل اعتبارات سال گذشته به استان‌ها اعتبار ابلاغ کردیم، اما مشکل ما اعتبار نیست بلکه استفاده درست از اعتبارات است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/05 05:38 ب.ظ | دفعات بازدید: 1935 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot