ARAZKHABAR.IR

سخنگوی وزارت خارجه:هماهنگی‌های لازم در خصوص کمک رسانی به لبنان انجام شده است


سخنگوی وزارت خارجه:هماهنگی‌های لازم در خصوص کمک رسانی به لبنان انجام شده است سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به حادثه انفجار در بندر بیروت گفت:هماهنگی‌های لازم در خصوص کمک رسانی به لبنان انجام شده است

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه و سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اتفاق بندر بیروت تاسف انگیز و مایه ناراحتی مردم ایران شد گفت:با دستور رییس جمهور و هماهنگی‌های انجام شده، ۲ محموله کمک از سوی جمهوری اسلامی ایران به لبنان اعزام شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: برخی کشور‌های غربی و اروپایی با وجود تحریم کشور و ملت لبنان اقدام به ارسال تسلیت کردند که نشانه حرکت چندپهلوی این دولت‌ها هست.

موسوی بیان کرد:جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری با لبنان برای بازسازی بندر بیروت است.

موسوی در ادامه با اشاره به تهدید تروریستی اخیر هواپیمای ایران توسط آمریکا اظهار داشت:  پس از این واقعه، ایالات متحده آمریکا مسئولیت آن را بر عهده گرفت و از سوی دیگر نیز وزارت امور خارجه متنی تنظیم و شکایت اولیه را انجام داد و در این رابطه نیز اقدامات مناسبی صورت گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بنابراین جمهوری اسلامی ایران‌، اعتراضات و هشدارهای لازم را به طرف مقابل داد چون بی‌شک این اقدامی تروریستی و تهدید جان مسافران غیرنظامی، برخلاف اقدامات بین‌المللی بود و حق جمهوری اسلامی ایران را برای شکایت باز گذاشت.

موسوی در ادامه با اشاره به تلاش های کشور آمریکا برای تمدید تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل گفت : مانیز برخی اقدامات دیپلماتیک در مقابله با ایم کار انجام دادیم و شانس آمریکا تقریبا هیچ است و اگر این تحریم تمدید شود مسولان امر پاسخ در تراز این کار را عملی می کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/05/16 09:46 ب.ظ | دفعات بازدید: 4859 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot