ARAZKHABAR.IR

زیرساخت‌ها برای برگزاری انتخابات در آذربایجان‌غربی مهیا است


زیرساخت‌ها برای برگزاری انتخابات در آذربایجان‌غربی مهیا است آراز خبر- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تمام زیرساخت‌ها برای برگزاری انتخاباتی بی نقص و سالم در استان مهیا شده است و مشکلی در این راستا وجود ندارد.

رضا ابراهیمی عصر روز پنج‌شنبه در نشست رسانه و انتخابات که در سالن همایش‌های اداره برق استان برگزار شد با اشاره به  نقش و درایت رهبری در مدیریت کشور، با بیان اینکه با وجود شهادت رئیس‌جمهور و پایان فعالیت مجلس یازدهم، هیچ خللی در خدمت رسانی به مردم در کشور رخ نداد، افزود: اقدامات اولیه و فرآیندهای لازم برای برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان انجام و در این دوره انتخابات، ۲۳۵۷ شعبه اخذ رای در استان پیش‌بینی شده است. 

وی در ادامه با بیان اینکه در این دوره از انتخابات تعداد صندوق و شعب اخذ رای استان افزایشی است، گفت: بخشی از این صندوق‌های اخذ رای افزایش یافته، برای مناطق ییلاقی و عشایرنشین و بخشی برای روستاها و بخشی برای مناطق شهری با تراکم بالا در نظر گرفته شده است. 

ابراهیمی با اشاره به برگزاری الکترونیکی انتخابات، افزود: در انتخابات مجلس دوازدهم بیش از ۹۹ درصد شعب اخذ رای استان از پوشش اینترنتی برخوردار بودند و انتخابات در اکثر شعب به شکل آنلاین برگزار شد؛ در راستای پوشش ۱۰۰ درصدی آنلاین چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  بررسی و اقدامات لازم فنی در تمامی شعب انتخاباتی در حال انجام است. 

وی با اشاره به چهار راهبرد رهبری در انتخابات اظهار کرد: امنیتی پایدار به عنوان یکی از چهار راهبرد در انتخابات، در آذربایجان غربی برقرار است و این استان جزء استان‌های امن کشور است و تدابیر لازم اندیشیده شده تا مردم در امنیت کامل در انتخابات هشت تیرماه شرکت کنند. 

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان اینکه تمام ظرفیت‌ها برای صیانت از آرای مردم بکار گرفته شده است، گفت: دشمن بدنبال مشارکت حداقلی و تحریم انتخابات پیش رو است در حالی که مشارکت حداکثری اصل مهمی در انتخابات است. 

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با اشاره به نقش رسانه در بیان واقعیت‌ها و تبیین اقدامات نظام و انقلاب و جلب مشارکت حداکثری در انتخابات، تصریح کرد: دولت سیزدهم اقدامات شایسته‌ای در کشور انجام داد و بیان این اقدامات موجب امیدآفرینی می‌شود. 

وی تاکید کرد: دشمن بدنبال ترویج ناامیدی در جامعه است و رسانه‌ها با تبیین اقدامات نظام و انقلاب و اخبار مثبت، امید را در دل مردم زنده کنند. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان‌غربی نیز در این نشست با اشاره به انتخابات زودهنگام در پی شهادت رئیس‌جمهور افزود: با همت بالای مردم انتخاباتی با مشارکتی بسیار بالا همراه با پیروزی ملت ایران در پیش خواهیم داشت.

علیرضا نوروزی با بیان اینکه رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه ما در مسیر انتخابات خواهد بود، اظهار کرد: اصل انتخابات پیش رو، مشارکت حداکثری مردمی با رقابتی سالم بین کاندیداها است تا رئیس جمهوری را انتخاب کنیم که ادامه دهنده راه شهید جمهور باشد. 

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان غربی حمید مصطفوی نیز در این نشست  با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که انتخابات کمرنگ باشد، افزود: دعوت به مشارکت حداکثری تکلیف همگان است و هرکس در هرجایی است به این مهم عمل کند.

وی ادامه داد: باید مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب کرده و از پرداختن به مسائل قومیتی و دامن زدن به گسل‌های قومیتی خودداری کنیم.

مصطفوی اظهارکرد: هرگونه تولید محتوا به منظور تحریم مشارکت در انتخابات، تجمع، تحصن، تشویش اذهان عمومی، نظر سنجی های کاذب در مورد نامزدهای انتخاباتی و انتشار علائم تحریم انتخاباتی در فضای مجازی نیز دیده می‌شود از مصادیق مجرمانه است و جرم محسوب می‌شود.

وی انتشار هجویه، هرگونه مطلب علیه یا له، انتشار مطالب غیر واقع درمورد کاندیداها، استفاده از وبلاگ و کانال‌های دولتی توسط کارمندان دولت علیه یا له شخص، هرگونه تهدید به خرید آرا، تقلب در رأی گیری، انتشار هرگونه محتوا علیه نظام و قوای سه گانه و انتشار محتوای خلاف واقع جرم محسوب می‌شود.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان غربی افزود: ما به دنبال پرونده سازی برای رسانه‌ها و خبرنگاران نیستیم و انتظار می‌رود رسانه‌ها مصادیق مجرمانه را را رعایت کنند.

نماینده پلیس فتای آذربایجان غربی هم در این جلسه اظهارکرد: نگاه پلیس فتا نگاه صیانتی و پیشگیرانه است و رسانه‌ها در نشر و باز نشر اخبار دقت کنند.

حافظ شریفی افزود: رسانه‌ها توجه کنند منبع خبر موثق باشد و از صحت و سقم آن مطلع بوده و طوری نباشد که باز نشر کننده اخبار دشمنان باشند.

وی تاکید کرد: تیتر خبر در خبرها مورد توجه قرار می‌گیرد بنابراین نباید طوری باشد که مردم سردر گم شوند.

شریفی ادامه داد: همچنین از تبلیغات نامتعارف نیز خودداری شود.

جلسه رسانه و انتخابات با حضور اصحاب رسانه و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/03/31 07:10 ب.ظ | دفعات بازدید: 2197 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot