ARAZKHABAR.IR

زمین بیش از ۱۸۸ هزار واحد مسکونی در آذربایجان‌غربی تامین شده است


زمین بیش از ۱۸۸ هزار واحد مسکونی در آذربایجان‌غربی تامین شده است آراز خبر-مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به روند اجرای طرح‌های مسکن گفت: اراضی مورد نیاز برای ساخت ۱۸۸ هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

سیدمحسن حمزه لو روز شنبه  افزود: تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان ۲.۵ برابر ظرفیت اعلامی بوده که در شهرها و روستاهای مختلف درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: در بخش مسکن روستایی نیز اراضی مورد نیاز تامین و در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ادامه داد: استفاده از ظرفیت اراضی خالی داخل شهر و سپس بهره‌مندی از ظرفیت الحاق زمین در روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن با جدیت دنبال می‌شود و این استان از جمله موفق ترین استان های کشور در این خصوص به شمار می رود.

حمزه لو اظهار کرد: تلاش برای اجرای کامل برنامه ۲ ساله بازآفرینی شهری برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده شهری در آذربایجان‌غربی نیز در حال انجام بوده و ۶۶ درصد پیشرفت دارد.

وی گفت: از ۱۶ هزار و ۲۰۵ واحدی که قرار بوده در این راستا بازآفرینی شود، مقدمات نوسای ۱۰ هزار و ۶۳۴ واحد مهیا شده است.

وی افزود: ثبت در سامانه ستاد ملی و همچنین صدور پروانه ساختمانی از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای نوسازی این واحدهای مسکونی بوده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/16 08:18 ق.ظ | دفعات بازدید: 2354 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot