ARAZKHABAR.IR

زمینه مشارکت پرشور مردم در انتخابات فراهم شود


زمینه مشارکت پرشور مردم در انتخابات فراهم شود آراز خبر- عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: هدف دشمن کاهش میزان مشارکت مردم در انتخابات است باید زمینه مشارکت پرشور مردم در انتخابات فراهم شود.

 حجت الاسلام حمید مشهدی آقایی بعد از ظهر شنبه در نشست مشترک ائمه جمعه اهل تسنن و تشیع آذربایجان غربی افزود: هدف دشمن کاهش میزان مشارکت مردم در انتخابات است چنانکه در انتخابات مجلس، مشارکت ۲۰ درصدی را پیش بینی کرده بود اما آنچه اتفاق افتاد برخلاف تصور آنها بود و مردم مشارکت ۴۸ درصدی داشتند.

وی با بیان اینکه مشارکت پرشور مردم در انتخابات تضمین کننده اقتدار منطقه‌ای کشور است، اظهار کرد: همچنین انتخابات امنیت اقتصادی داخلی و خارجی را موجب شده و آینده بهتری برای کشور تدوین می‌کند.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در این نشست با اشاره به این که موقعیت جغرافیایی ایران اسلامی در یک چهار راه تمدنی در طول تاریخ قرار داشته است گفت: قرار گرفتن ایران اسلامی در موقعیت خاص جغرافیایی موجب طمع دشمنان برای تصاحب آن را داشته که امروز هم با توجه به ظرفیت‌های بی نظیر موجود در کشور این نگاه همچنان وجود دارد.

حجت الاسلام مشهدی آقایی با بیان این که انقلاب اسلامی همه محاسبات دنیا را بر هم زد و جغرافیای فرهنگی تازه ای بر مبنای مبانی دینی و اسلامی در منطقه شکل داد افزود: امروز ایران اسلامی فرهنگ مقاومت و ایستادگی را در منطقه اشاعه کرده و موجب زمین گیر شدن مستکبران خصوصاً رژیم منحوس صهیونیستی در منطقه شده است.

ایران با قوت و قدرت نتیجه برگزاری انتخابات پرشور است

وی ایران با قوت و قدرت را نتیجه برگزاری انتخابات پرشور و انتخاب اصلح دانست و ادامه داد: انتخابات پرشور، مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح موجب بازدارندگی فعال در ایران اسلامی می‌شود چرا که قدرت حضور مردم در صحنه دشمنان را مأیوس می‌کند.

حجت الاسلام مشهدی آقایی ادامه داد: باید رئیس جمهوری داشته باشیم تا در تحولاتی که در آینده می‌افتد از بازدارندگی ایران دفاع کند و در انتخاباتی که پیش رو داریم به احتمال زیاد شاهد مشارکت ۵۰ درصدی مردم خواهیم شد.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: اظهار کرد: تکمیل بدرقه رئیس جمهور شهید، برگزاری انتخاباتی پرشور است انتخاباتی که در بالاترین سطح برگزار شده و افتخاری برای کشور شود.

حجت الاسلام مشهدی آقایی افزود: خون شهید رئیسی درصد مشارکت مردم در انتخابات را افزایش خواهد داد و کسی که انتخاب خواهد شد مطلوب رهبر معظم انقلاب خواهد بود.

مشارکت مردم در انتخابات توطئه های دشمنان را خنثی می کند

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضور یکپارچه و متحد ملت ایران در انتخابات تلاش دشمنان برای خالی ماندن پای صندوق های رای را خنثی می کند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی نیز دراین  نشست مشارکت در انتخابات را در عزت آفرینی برای کشور یک امر بدیهی دانست و افزود: دشمنان برای حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو تمام قد ایستاده‌اند تا مردم را از حضور حداکثری در انتخابات بازدارند و ما ائمه جمعه نیز باید در مقابل سیاست‌های خصمانه آنان بیایستیم و روشنگری کنیم.

امام جمعه ارومیه با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید آیت الله رئیسی در عرصه‌های مختلف افزود: ائمه جمعه نیز باید فعالیت‌های جهادی این جهادگر خستگی ناپذیر را الگوی خود قرار دهند و با نیت الهی در تبلیغ معارف پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) قدم بردارند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در صد این است تا مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهد و از صدر اسلام هم چنین بوده است چنانکه منافقان سعی می‌کردند حضور مسلمانان در کنار پیامبر اسلام را کم کنند، اظهار کرد: دشمنان در تلاش هستند تا میزان مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهند و یا هیچ مشارکتی صورت نگیرد و مردم پای صندوق‌های رأی نروند.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: دشمنان انقلاب تمام قد نه تنها در برابر جمهوری اسلامی بلکه در برابر ملت‌های مسلمان جهان قد علم کرده‌اند آنها با هم عهد و پیمان بسته‌اند برعلیه مسلمانان چنانکه امروز در غزه دست به جنایت می‌زنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی افزود: ایران اسلامی طلایه دار مبارزه با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است و این کشور از اقتدار بیشتری برخوردار است و بهتر می‌تواند مقابل استکبار بایستد.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به شهید جمهور گفت: آیت الله رئیسی در عرض سه سال، مجاهدانه در مدیریت اجرایی کشور تلاش کرد او آرامش نداشت و شب و روز در تلاش بود و استراحتی نداشت.

وی افزود: ما باید از این قضیه عبرت بگیریم و بدانیم انسان هراندازه مقام و مرتبه اش بالا باشد وقتی برنده میدان هست که دستورات الهی را در جامعه پیاده کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: اگر در اعمال خود خدا را در نظر نگیریم غیر از خسران چیزی نصیب ما نخواهد شد بنابراین اگر نیتمان خالص نباشد غیر از ناملایمات چیزی به ما نخواهد رسید.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/04/02 07:23 ب.ظ | دفعات بازدید: 1992 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot