ARAZKHABAR.IR

رکورد جذب دانشجو در دانشگاه آزاد ارومیه شکسته شد


رکورد جذب دانشجو در دانشگاه آزاد ارومیه شکسته شد مهدی زواری اعلام کرد که رکورد جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با بیش از ۴ هزار ثبت‌ نام در سال تحصیلی جاری شکسته شد.

گروه خبر :به گزارش آراز خبر،مهدی زواری در نشست با کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه که به مناسبت سی و چهارمین سالروز تأسیس این دانشگاه(۱۳ آذر) برگزار شد، اظهار کرد: رکورد جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با بیش از ۴ هزار ثبت‌نام در سال تحصیلی جاری شکسته شد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در دانشگاه آزاد اسلامی از مرز ۱۶ هزار دانشجو عبور کرده است، ادامه داد: بیش از ۹ درصد افزایش دانشجو در کشور، مربوط به استان آذربایجان‌غربی بوده و استان از این لحاظ رتبه چهارم کشوری را کسب کرده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی ابراز امیدواری کرد که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و فعالیت‌های کمیته هدایت تحصیلی در طول سال این رقم در سال تحصیلی آینده افزایش چشمگیرتری داشته باشد.

زواری با اشاره بر اهمیت انعکاس فضا، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی و ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه مطرح کرد: این دانشگاه با تشکیل کمیته هدایت تحصیلی، حضور مستمر در مدارس و دعوت از دانش‌آموزان برای بازدید از دانشگاه، نقش مؤثری در افزایش آمار ثبت‌نام داشته است.

وی همچنین استفاده از شیوه‌های نوین تبلیغات و اثرگذاری در فضای مجازی و تبلیغات مناسب شهری را از دیگر عوامل مؤثر در شکسته شدن رکورد ثبت‌نام در این دانشگاه برشمرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: این دانشگاه برای جذب دانشجو گام‌های بزرگی برداشته و مسئولان و کارکنان در کنار هم، خدمت به دانشجویان را وظیفه خود می‌دانند.

زواری با تأکید بر اینکه کسب درآمد غیرشهریه‌ای باید در اولویت دانشگاه باشد، افزود: براساس مطالعات صورت گرفته، برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده بهینه از فضا و امکانات دانشگاه صورت گرفته و از ماه آینده بخشی از درآمد‌های غیرشهریه‌ای دانشگاه از طریق اجاره برخی اماکن بلااستفاده تأمین می‌شود.

وی با اشاره بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در مقایسه با سایر واحد‌های دانشگاهی در وضعیت مطلوب قرار دارد، افزود: باید از فرصت‌ها در راستای جذب حداکثری دانشجو استفاده شود و این موضوع تنها با همدلی کارکنان، استادان و اعضای هیئت علمی محقق می‌شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت شفافیت مالی منابع درآمدی دانشگاه به تشریح محل هزینه‌کرد این درآمد‌ها پرداخت.

در پایان این مراسم از مجتبی مددیار دبیر شورای نظارت و هماهنگی سمای آذربایجان‌غربی به‌دلیل افزایش میزان ثبت‌ نام دانش‌آموزان در مدارس سما با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/09/14 11:44 ق.ظ | دفعات بازدید: 8915 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot