ARAZKHABAR.IR

رونق صنعت گردشگری در آذربایجان غربی نیازمند توسعه خطوط ریلی است


رونق صنعت گردشگری در آذربایجان غربی نیازمند توسعه خطوط ریلی است آراز خبر- رییس اتاق مشترک ایران و ترکیه گفت: توسعه و رونق گردشگری در ارومیه و آذربایجان غربی نیازمند توسعه خطوط ریلی و تاسیس خطوط هوایی است و اتاق بازرگانی ارومیه برای تاسیس این خط هوایی در استان اعلام آمادگی می‌کند.

مهرداد سعادت روز سه شنبه در اولین جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری، اقتصاد، هنر و ورزش آذربایجان غربی با قدردانی از مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی برای تعامل و افزایش همکاری‌ با اتاق بازرگانی ارومیه افزود: بخش خصوصی استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی اعلام آمادگی کرده و در حد توان آماده همکاری در این حوزه است.

وی اضافه کرد: برای توسعه گردشگری و شناساندن ظرفیت‌های آذربایجان‌غربی در وهله اول باید اقدام به برندسازی کرد چرا که برندسازی موجب شناسانده شدن هر چه بیشتر محصول و خدمت در سطح جهان می‌شود.

وی گفت: برای توسعه و رونق گردشگری استان برگزاری دوره‌های آموزشی برای فعالان گردشگری، کاهش بروکراسی‌های اداری، تشکیل انجمن گردشگری، برگزاری تورهای گردشگری آشناسازی، استفاده از روش‌های نوین در معرفی و شناساندن ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان غربی مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی به دلیل برخورداری از آثار تاریخی ، جاذبه‌های طبیعی و پتانسیل های گوناگون می تواند به قطب گردشگری تبدیل شود ولی لازمه رونق صنعت گردشگری استان تقویت زیر ساخت ها و ایجاد امکانات مورد نیاز است.

این استان دارای بیش از یک هزار و ۷۰۰ اثرتاریخی ثبت ملی و جهانی شده است که قره کلیسای چالدران ، تخت سلیمان تکاب، پارک ملی دریاچه ارومیه ، ایین مذهبی قره کلیسای چالدران و کاروان سرای شاه عباسی از آثار قرار گرفته در فهرست جهانی یونسکو است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/09/28 04:23 ب.ظ | دفعات بازدید: 3029 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot