ARAZKHABAR.IR

رقابت در بخش خصوصی عامل پیشرفت دانشگاه‌های غیردولتی است


رقابت در بخش خصوصی عامل پیشرفت دانشگاه‌های غیردولتی است رئیس دانشگاه غیر دولتی آفاق ارومیه گفت: رقابت در بین بخش خصوصی عامل پیشرفت دانشگاه‌های غیردولتی است و آینده تحصیلات دانشگاهی نیز به سمت تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های غیردولتی حرکت می‌کند.

گروه خبر:رسول پیر محمدی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به فعالیت 15 ساله این دانشگاه بدون ریالی دریافت کمک از بودجه دولتی افزود: هم اکنون ۳۲۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و در سالیان اخیر همواره آمار دانشجویان این دانشگاه با شیبی صعودی همراه بوده است.

وی گفت: ۶۰ رشته محل در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه فعال است ضمن اینکه تمام خدمات رفاهی، دانشجویی و فرهنگی و همچنین بهره گیری از اساتیدی حاضر در بازار کار و آموزش‌های عملی نیز برقرار است.

رئیس دانشگاه غیردولتی آفاق ارومیه با اشاره به قرار گرفتن این دانشگاه در درجه سطح یک از سطوح پنجگانه رتبه بندی دانشگاه‌های ایران را بر اساس رتبه بندی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خاطر نشان کرد: تمامی شاخص‌ها و محورهای مد نظر وزارت علوم از جمله شاخص‌های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، فضای فیزیکی، اداری و مالی در این دانشگاه رعایت شده و این عامل باعث برتر شدن این دانشگاه شده است ضمن اینکه استفاده از تکنولوژی‌های روز آموزشی، توسعه کارآفرینی، کارگاه‌های مشاوره و آسیب‌های اجتماعی جزء خدمات دانشگاه آفاق ارومیه است.

او با بیان اینکه فعالیت در بخش خصوصی یکی از راه‌های مدیریت در کشور است که این مورد در دانشگاه‌های غیر انتفاعی به خوبی شروع شده است گفت: رقابت در بخش خصوصی حرف اول را می‌زند بنابراین کیفیت آموزشی بالا در این دانشگاه موجب شده تا این دانشگاه در رتبه‌های برتر کشور قرار گیرد.

به گزارش آراز خبربه نقل از خبرآنلاین،او گفت: معتبرترین دانشگاه‌های جهان بصورت غیر دولتی اداره می‌شوند و در ایران اسلامی نیز روند بهبود کیفیت دانشگاه‌های غیر دولتی افزایش یافته است؛ در حالت کلی دانشگاه‌های غیردولتی میدان رقابت خوبی را با دانشگاه‌های دیگر ایجاد می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/05/23 05:28 ب.ظ | دفعات بازدید: 2077 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot