ARAZKHABAR.IR

رشوه پنج هزار دلاری مدیر یک اداره را گرفتار کرد


رشوه پنج هزار دلاری مدیر یک اداره را گرفتار کرد رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: سرپرست اسبق یکی از ادارات بوکان به اتهام اخذ رشوه ۵ هزار دلاری دستگیر شد

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: سرپرست اسبق یکی از ادارات شهرستان بوکان به اتهام اخذ رشوه پنج هزار دلار و ۶۶۰ میلیون ریال دستگیر و به جرم خود اقرار کرد.

ناصر عتباتی افزود: در پی اخبار واصله مبنی بر اخذ رشوه توسط سرپرست سابق یکی از ادارات در بوکان، موضوع در دستور کار دادستانی این شهرستان قرار گرفته و با صدور دستورات لازم خواستار تحقیق پیرامون موضوع گردید.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که فرد مذکور اقدام به اخذ رشوه در سطح شهرستان کرده بود که با وصول گزارش، برای نامبرده پرونده قضایی تشکیل و به بازپرسی ارجاع داده شد.

رییس کل دادگستری استان ادامه داد: متهم بازداشت شده در تحقیقات مقدماتی نسبت به اخذ رشوه به مبلغ پنج هزار دلار و ۶۶۰ میلیون ریال اقرار کرد که با صدور قرار تامین به زندان معرفی و درحال حاضر به منظور تکمیل تحقیقات در بازداشتگاه بسر می‌برد.

عتباتی اضافه کرد: دستگاه قضایی با تمام قدرت در مقابل مفسدین ایستاده و هر جایی فساد و تخلف از قوانین را ملاحظه نماید برخورد بازدارنده خواهد نمود و هیچ گونه ملاحظه کاری و مماشاتی را نمی‌پذیرد.

در قانون کشورمان رشوه یکی از مهم ترین و پر بحث ترین جرایم حوزه کیفری محسوب می‌گردد و به آن ارتشا گفته می‌شود، علت این امر آن است که در این نوع جرم هر دو طرف به نوعی مجرم می باشند و قانون گذار برای هر یک از این افراد چه رشوه دهنده چه رشوه گیرنده مجازات در نظر گرفته است.


برچسب ها:

تاریخ: 1401/08/19 04:03 ق.ظ | دفعات بازدید: 2614 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot