ARAZKHABAR.IR

دومین روز جستجو کوهنوردان در ارتفاعات اشنویه با ۲ تیم آغاز شد


دومین روز جستجو کوهنوردان در ارتفاعات اشنویه با ۲ تیم آغاز شد آراز خبر-فرماندار اشنویه گفت: جستجو کوهنوردان گرفتار در بهمن ارتفاعات «رندوله» این شهرستان در دومین روز با ۲ تیم کوهنوردی ۱۸ و ۱۵ نفره آغاز شد.

سیدعلی ترابی روز شنبه اظهار کرد: عملیات جستجوی کوهنوردان گرفتار در بهمن در ارتفاعات «رندوله» این شهرستان شب گذشته تا ساعت ۱۲ نیمه شب ادامه داشت و امروز صبح هم با وجود بارش برف و کولاک شدید با حضور ۲ تیم مجهز اغاز شده است.

وی اضافه کرد: تیم های جستجو دیشب ۲ نفر از اعضای این تیم‌ کوهنوردی گرفتار در بهمن را پیدا کردند و تلاش‌ها برای یافتن سایر افراد با اعزام تیم گروه کوهنوردی جدید که از دیگر شهرها خود را به اشنویه رساندند، ادامه دارد.

فرماندار اشنویه گفت: به دلیل بارش برف و کولاک شدید در این منطقه امکان امداد رسانی هوایی وجود ندارد و تیم‌ها برای صعود به ارتفاعات «ره‌ندوله» در نزدیکی روستاهای «آلکاوی» و «زمی» با ایجاد یک کمپ موقت مستقر شدند.

وی از شهروندان خواست با توجه به ازدحام جمعیت در این منطقه و نامساعد شدن شرایط جوی از تردد در مسیرهای منتهی به این منطقه خودداری کنند و اجازه دهند تیم های امداد و نجات کار جست و جو را ادامه دهند.

وی اضافه کرد: هم اکنون بارش برف در این شهرستان تداوم دارد و ارتفاع آن به بیش از ۲۰ سانتی‌متر رسیده است و ماموران راهداری مشغول برفروبی مسیرهای بین شهری و روستایی این شهرستان هستند.

ترابی یادآور شد: روز گذشته پنج کوهنورد در ارتفاعات کوه «رندوله» اشنویه در بهمن گرفتار و مفقود شدند که اقدامات امدادی برای یافتن آنها در حال انجام است.

منطقة کوهستانی «رندوله» و «بابوله» در پنج کیلومتری غرب شهر اشنویه و نزدیکی مرز ایران با اقلیم کردستان عراق واقع شده است.

اشنویه در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/23 10:04 ق.ظ | دفعات بازدید: 2721 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot