ARAZKHABAR.IR

حدود 4 هزار بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت در استان آذربایجان غربی وجود دارد


حدود  4 هزار بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت در استان آذربایجان غربی وجود دارد سرپرست اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت : در استان آذربایجان غربی حدود 4 هزار بیمار خاص وجود دارد

فریده جعفری در بازدید از پایگاه خبری آراز خبر اظهار کرد :در کل استان آذربایجان غربی بیماران خاص  تحت بیمه سلامت به   تعداد 3897 نفر مبتلا به بیماری های  مانند تالاسمی ـ هموفیلی ـ دیالیزی ـپیوند کلیه و ms  وجود دارد که این بیمارها علاوه بر خدمات درمانی از پوشش اقلام دارویی بدون فرانشیز نیز بهره میگیرند و حدود 60 میلیارد تومان هزینه افراد در بیماری های خاص  میباشد  و 16 درصد کل هزینه انجام شده در این سال مربوط به این افراد بیماری های خاص  می باشد .

سرپرست اداره کل  بیمه سلامت افزود : از سال 93 نیز جمعیت شهری فاقد بیمه  در استان آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت قرارگرفته است و استان آذربایجان غربی از این لحاظ رتبه 3 کشوری را داراست.

اواضافه کرد :بیش از 85 درصد  2000824 نفر از جمعیت استان رایگان  تحت  پوشش بیمه سلامت قرار دارند و با 16 اداره شهرستانی به بیمه شدگان خدمات عرضه می کنند.

فریده جعفری اظهار کرد :  در استان آذربایجان غربی با 35 بیمارستان  طرف قرار داد هستیم و با 1246 مجموعه بهداشتی قرار داد داریم.

 وی بیان  کرد: در بحث کرونا طبق آخرین آمار416 16 پرونده در مورد بستری از بیمه سلامت استفاده کردند و هزینه این بستری ها 62 میلیارد تومان میباشد که از طرف بیمه سلامت پرداخت شده است.

فریده جعفری گفت: حدود 50میلیارد تومان در ماه هزینه افراد تحت پوشش بیمه سلامت میشود و در سال گذشته 702 میلیارد تومان هزینه پرداختی از طرف این سازمان بوده است.

او افزود: بعلت جلوگیری از ازدحامات در روز های کرونای در بخش های تمدید دفترچه بیمه سلامت تا پایان فروردین 1400 تمامی دفترچه ها اعتبار دارند و در رابطه با حذف دفترچه های کاغذی نیز با توضیح اینکه این طرح با سرعت آهسته در شهرستان ها در حال برگزاری است تا مردم نیز عادت کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1399/12/09 01:00 ب.ظ | دفعات بازدید: 4212 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot