ARAZKHABAR.IR

درآمد پایدار در مدیریت شهری باید برنامه ریزی و ریل گذاری شود


درآمد پایدار در مدیریت شهری باید برنامه ریزی و ریل گذاری شود معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: درآمد پایدار در مدیریت شهری باید برنامه ریزی و ریل گذاری شود.

به گزارش آرازخبر، آیدین رحمانی در شانزدهمین بزرگداشت روز جهانی شهرسازی که در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با توجه به اینکه در مدیریت شهری اولویت ها باید بازنگری شود، اظهار داشت:  تا کنون در بحث مدیریت و تامین منابع شهرداریها درآمد پایداری شکل نگرفته است و باید برای تحقق اهداف در مدیریت شهری یک برنامه ریزی و ریل گذاری انجام شود.

وی افزود : با افزایش شهر نشینی تصمیماتی که در شهر ها گرفته می شود اهمیت خود را بیش از پیش نمایان می کند و این موضوع می طلبد تا با برنامه ریزی مناسب و ورود افراد متخصص و دلسوز به بحث مدیریت شهری بتوانیم مسیری را تعریف و راه اندازی بکنیم تا همزمان با توسعه  و عمران شهر ها مهم تر از آن رضایت مردم را جلب بکند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مدیریت شهری با بحث درآمد زایی گره خورده افزود : اولویت ها در مدیریت شهری بایستی تغییر پیدا کند و نگاه درآمد زایی شهرداری ها که از ضرورتهای اصلی در بحث نگه داری و مدیریت شهری است با لحاظ دو اصل اساسی افزایش و ارتقاء درآمد ها بر اساس درآمد های پایدار و کاهش هزینه ها است که متاسفانه در مقایسه با کشور های مختلف جهان ما شهر ها را گران نگه داری می کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه یکی از آفت های مدیریت شهری موضوع تامین اعتبار برای پرداخت حقوق پرسنل، چگونگی پرداخت هزینه های جمع آوری پسماند و خدمات شهری است که قابل چشم پوشی نیست اظهار داشت: باید از تجارب شهرداران شهر های موفق و خود گردان در اقصی نقاط دنیا استفاده کرد.

آیدین رحمانی خاطر نشان کرد:  باید شرایط را طوری محیا کنیم تا تصمیماتی که در شهر گرفته می شود در راستای ایجاد درآمد پایدار بر پایه مدیریت علمی و عملی در شهر ها باشد.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود اظهار داشت : بحث مهندسی شهرسازی علاوه بر مبنای علمی پایه و اساس هنری نیز دارد و بایستی معماری ایرانی و اسلامی در مدیریت های شهری در راستای جلب رضایت و سلایق و فرهنگ مردم آن منطقه لحاظ شود.

رحمانی مدیریت شهری و شهر سازی را فرا بخشی دانست و اظهار داشت: تمامی مهندسان شهرسازبرای حل مشکلات و تامین نیاز جوامع شهری راه جدیدی را در پیش گیرند و در راستای برنامه های دولت مدیریت شهری را یاری رسانند.

وی ادامه داد : شورا های اسلامی شهر ها به عنوان منتخبین مردم در مباحث مدیریت شهری، نقش اساسی دارند و باید با فرهنگ سازی و ارتقاء آگاهی مردم به مشارکت پذیری و تاثیر گذاری آن و جامعه در مباحث شهری را ارتقا داد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری حرکت مدیریت شهری را به سمت ایجاد شهر های نسل دوم ضروری دانست و افزود: در پهنه های مختلف کشورمان استعداد های فراوان برای ایجاد شهر های جدید با کارکرد های اقتصادی نظیر کشاورزی، آموزشی،تحقیقاتی و فن آوری های نو و بازرگانی و جهانگردی وجود دارد.

با بهره گیری از این ظرفیت ضمن جلوگیری از مهاجرت روستاییان با استفاده از فن آوری های نوین در بخش های کشاورزی ، بازرگانی، گردشگری بستری مناسب برای سرمایه گذاری دائم ساخته و در قالب نسل نو شهر های جدید شهری پایدار ، نو گرا و آینده نگر ایجاد کرد.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1398/09/03 12:15 ب.ظ | دفعات بازدید: 3020 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot