ARAZKHABAR.IR

خسارت به ۵۰۰ واحد مسکونی در زلزله خوی


خسارت  به ۵۰۰ واحد مسکونی در زلزله خوی استاندار آذربایجان غربی گفت: تخریب کامل ۱۱۲ واحد مسکونی روستایی وخسارت به ۵۰۰ واحد مسکونی بر اثر زلزله در شهرستان خوی اتفاق افتاده است

گروه خبر:به گزارش آراز خبر،محمدصادق معتمدیان افزود: در این زمین لرزه ۵.۴ ریشتری، ۱۲ روستا از بخش مرکزی شهرستان خوی که کانون اصلی زلزله بود، بیشترین آسیب را دیده اند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در این زمین لرزه، فوتی نداشتیم، اظهار کرد: مصدومان این زلزله نیز طبق آخرین آمار به هزار و ۱۲۷ نفر رسیده که ۱۱۳ نفر از آنان در مراکز درمانی بستری شده و تحت مداوا قرار دارند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: البته جز تعداد کمی که نیاز به عمل جراحی داشتند و اعمال جراحی روی آنها انجام شد، مورد خاصی در این خصوص نداشتیم.

معتمدیان با اشاره به اینکه عمده مشکلات مربوط به تخریب و ورود خسارت به منازل بود، اضافه کرد: سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره تحت تاثیر این زمین لرزه و خسارت های ناشی از آن بودند که البته خوی بیشترین آسیب را داشت.

وی با بیان اینکه واحدهای امدادی در نخستین ساعات پس از وقوع زلزله در منطقه حضور یافته و امدادرسانی را شروع کردند، گفت: اردوگاه های اضطراری در روستاهایی که بیشترین خسارت داشته اند، راه اندازی شده و علاوه بر توزیع چادر، در نظر داریم تعدادی کانکس هم به منطقه ارسال کنیم تا مورد استفاده قرار گیرد.

 


برچسب ها:

تاریخ: 1401/07/13 10:40 ب.ظ | دفعات بازدید: 3646 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot