ARAZKHABAR.IR

خالی بودن ظرفیت 99 درصد تخت‌های اقامتی استان به دنبال ممنوعیت پذیرش مسافر


خالی بودن ظرفیت 99 درصد تخت‌های اقامتی استان به دنبال ممنوعیت پذیرش مسافر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: تعطیلات نوروزی امسال 99 درصد ظرفیت تخت‌های اقامتی استان خالی است.

به گزارش آرازخبر، جلیل جباری اظهارداشت: تعداد تخت‌های اقامتی در سطح استان پنج هزار و 340 تخت بوده که امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح کشور و در پی آن ممنوعیت پذیرش مسافر در واحدهای اقامتی، در ایام نوروز امسال 99 درصد ظرفیت تخت‌های اقامتی آذربایجان‌غربی خالی است.

وی افزود:  با بازرسی‌ها و نظارت‌های انجام شده بر تاسیسات گردشگری استان در طول ایام نوروز مشخص شد که تنها در چند هتل محدود، تعدادی مسافر اقامت داشتند که این مسافران هم اغلب از کشورهای خارجی بوده که به دلیل بسته شدن مرزها امکان خروج از کشور را نداشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی ادامه داد: از زمان ابلاغ مصوبه کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بسیاری از تاسیسات گردشگری سطح استان به صورت داوطلبانه اقدام به تعطیلی کردند و تنها چندین هتل در سطح استان برای استفاده در موارد ضروری در حالت آماده باش قرار داشتند که تاکنون نیز چهار مورد از آنها برای استراحت کادر درمانی و بیماران کرونایی بهبود یافته اختصاص یافته است.

او تصریح کرد: با توجه به تعطیلی تاسیسات گردشگری تعدادی از مسافران اقدام به اجاره ویلاها، سوئیت‌ها و منازل شخصی می‌کنند که با همکاری پلیس اماکن نیز این واحدها در صورت شناسایی پلمپ می‌شوند و مردم نیز در صورت مشاهده چنین مواردی می‌توانند مراتب را از طریق شماره 09629 اطلاع دهند.تاریخ: 1399/01/06 01:15 ب.ظ | دفعات بازدید: 4225 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot