ARAZKHABAR.IR

حماسه ۹ دی روز تجدید پیمان ملت ایران با ولایت است


حماسه ۹ دی روز تجدید پیمان ملت ایران با ولایت است آراز خبر- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حماسه ۹ دی روز تجدید پیمان ملت ایران با ولایت است.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه، اظهار کرد: حماسه ۹دی روز بصیرت و تجدید پیمان ملت با بصیرت ایران با ولایت است، پس با حضور در مراسم بزرگداشت این روز به دنیا نشان خواهیم داد که ملت ایران همچنان پای آرمان‌های خود با بصیرت ایستاده است.

وی ادامه داد: بصیرت مردم در این مساله باید برای نسل‌های بعدی باقی بماند چرا که در این مساله دشمنان تمام تلاش خود را برای نابودی اسلام و انقلاب به کار بست، اما مردم بصیر و ولایت مدار ایران در روز ۹ دی به میدان آمدند و مثل همیشه نقشه‌های شوم استکبار جهانی را نقش بر آب کردند.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات گام مهمی در تقویت امنیت و اقتدار ملی است چرا که همبستگی ملت همواره دشمنان را مایوس می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر خواهان امنیت و اقتدار روزافزون ملی هستیم باید با مشارکت بالا در انتخابات همبستگی خود را به جهانیان نشان دهیم، ادامه داد: در سال ۱۳۸۸ مردم با مشارکت ۴۰ میلیونی خود دشمنان را ناامید کردند و امسال حضور در انتخابات یک وظیفه همگانی است.

وی با تسلیت سالروز شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: باید شخصیت عظیم این شهید بزرگوار تبیین شده و ولایتمداری و تاکید بر مراقبت و اطاعت وی از ولی فقیه نیز هرگز فراموش نشود.

امام جمعه ارومیه افزود: شکست توطئه های آمریکا و صهیونیستها در زمینه تحریم‌های اقتصادی ایران و مقاومت ۹۰ روزه مردم غزه در برابر تجاوزهای وحشیانه رژیم‌صهیونیستی و استیصال صهیونیستها همه به شخصیت سردار سلیمانی بازمی گردد.

وی با اشاره به مقام والای بانوان در جامعه اسلامی اضافه کرد: بانوان تا پیش از دین مبین اسلام جایگاهی در دوران جاهلیت نداشتند و امروز در غرب هم شاهد این تنزل مقام زن هستیم.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: زنان یک ملعبه در غرب و وسیله ای برای شهوترانی و التذاذ انسانهای شهوتران و وسیله ای برای تجارت هستند.

وی اضافه کرد: این درحالی است که اسلام خط بطلانی برتمامی این موارد کشیده است و زن و مرد از نظر ارزش برابر هستند و در مسوولیت های اجتماعی نیز تفاوتی ندارند.

امام جمعه ارومیه گفت: تقوا و تقرب به درگاه الهی مایه برتری زن و مرد است و اسلام می‌گوید که زنان می‌توانند مانند مردان وارد مباحث اجتماعی و مسوولیت های اجتماعی شوند به شرطی که به خانواده و نقش مادری وی خدشه ای وارد نشود.

وی اضافه کرد: باید از جلوه گری بانوان مواظبت شود تا جامعه به خطر نیافتد و این موضوعی است که در غرب کل شخصیت زن را به این موضوع سوق داده اند.

حجت الاسلام قریشی ادامه داد: تاکید اسلام برحجاب نیز به همین علت است و در قران کریم نیز براین مساله تاکید بسیاری شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/08 02:38 ب.ظ | دفعات بازدید: 2761 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot