ARAZKHABAR.IR

حماسه حضور مردم ارومیه در ۲۲ بهمن 1402


حماسه حضور مردم ارومیه در ۲۲ بهمن 1402 آراز خبر-مردم غیور ارومیه همزمان با سراسر مردم آذربایجان غربی در جشن 45 سالگی انقلاب با شکوه هر جه تمانم حضور به هم رساندند.

به گزارش  آراز خبر ، مردم ارومیه از نخستین ساعات صبح امروز، یکشنبه ۲۲ بهمن با حضور در میدان ولایت فقیه منتظر آغاز راهپیمایی باشکوه این روز و گرامیداشت چهل و ششمین طلیعه بهار انقلاب بودند.

با اعلام آغاز مراسم راهپیمایی چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دسته دسته از شهروندان این شهرستان اعم از کودک، پیر، جوان، زن و مرد همه در مسیر میدان ولایت فقیه تامیدان انقلاب پیاده به سمت میعادگاه عاشقان انقلاب اسلامی عازم شدند تا همگان قدرت مردمی ایران اسلامی را به نظاره بنشینند.

در طلوع چهل و ششمین بهار انقلاب، مردم آذربایجان غربی دست به خلق حماسه ای با عطر و بوی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی زدند تا بار دیگر اقتدار نظام اسلامی را به جهانیان نشان دهند.

نهادهای مختلف به ویژه نهادهای فرهنگی نیز برای برپایی هرچه باشکوهتر راهپیمایی ۲۲ بهمن، تمهیدات لازم را اندیشیده و با برپایی ایستگاههای مختلف نقاشی و سرود از راهپیمایی کنندگان آنان را مشایعت و همراهی می کردند.

مردم انقلابی ارومیه با سردادن شعارهایی چون آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل بار دیگر حمایت خود را از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، انقلاب شکوهمند اسلامی و نهضت مردم مظلوم غزه را اعلام کردند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن پیوندی بین ۲ نسل دیروز و امروز

این راهپیمایی جلوه های بسیاری داشت که نشان می داد همه آنانی که در این اجتماع عزت حضور یافته اند، قلبشان برای ایران و ایرانی می تپد و لحظه ای عقب نشینی مقابل نظام سلطه را حتی در ذهن خود تصور نمی کنند.

در یکی از این صحنه ها، پیرمردی از دل جمعیت بیرون آمده و با پرچمی منقش به سه رنگ مقدس جمهوری اسلامی ایران بود، فریاد مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا را به سان دوران جوانی اش سر می دهد و جوانان دیگر پشت سرش تکرار می کنند و این اوج دلبستگی ۲ نسل دیروز و امروز انقلاب است.

وی بر انسجام بین ۲ نسل با این شورآفرینی ها تاکید دارد و معتقد است جوانان شور و نشاط می خواهند و باید ما پیرمردها که چند پیراهن بیشتر پاره کرده ایم، این شور را با حضور در این عرصه ها خلق کنیم تا آنان هم از ما تبعیت کنند.

بانویی معلول نیز با پرچم و چفیه ای روی ویلچر آمده است؛ او می گوید که آمده این تا بار دیگر چشم دشمنان انقلاب با دیدن مردم و این همه حمایت کور شود و نشان دهد که خون شهیدان که برای آبیاری درخت انقلاب ریخته شده، پایمال نخواهد شد.

مردم استان آذربایجان غربی با تقدیم بیش از ۱۲ هزار شهید سرافراز همیشه از جمله استان های پیشرو در شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، دفاع مقدس و در مسیر تاریخی این انقلاب بودند.

مردم این استان بار دیگر با حضور هوشمندانه و حماسی خود ضمن تجدید پیمان با آرمان های بلند شهدای سرافراز عشق و ارادت خود را به ایران اسلامی اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، ۲۲ بهمن امسال، چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

مردم آذربایجان غربی درطول ۴۵ سال اخیر همواره وفاداری خود را به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تمامی صحنه ها به نمایش گذاشته اند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/11/22 12:30 ب.ظ | دفعات بازدید: 3197 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot