ARAZKHABAR.IR

جزئیات دستگیری یک تروریست در آذربایجان غربی


جزئیات دستگیری یک تروریست در آذربایجان غربی آراز خبر- سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به دستور رئیس دستگاه قضا برای تسریع در رسیدگی به پرونده دستگیری ۲۸ تروریست و خنثی‌سازی ۳۰ انفجار طی روزهای گذشته، جزئیاتی از دستگیری یک تروریست در آذربایجان غربی را تشریح کرد.

به گزارش آراز خبر، ۲ روز پیش وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از خنثی‌سازی ۳۰ انفجار همزمان در تهران و بازداشت ۲۸ تروریست خبر داد.

در این اطلاعیه آمده بود که این عناصر وابسته به داعش بوده و تعدادی از آن‌ها سابقه‌ همراهی با تکفیری‌ها در سوریه یا حضور در افغانستان، پاکستان، اقلیم کردستانِ عراق را داشتند.

به رغم داعشی بودن عوامل دستگیر شده، سبک طراحی این عملیات و الگوی رفتاری این تروریست‌ها، به مراتب فنی‌تر و پیچیده‌تر از الگوی معمول جریان‌های تکفیری بوده و انطباق معناداری با شیوه‌ها و سازوکارهای شناخته‌شده‌ رژیم اشغالگر قدس داشت.

مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه امروز در این خصوص اظهارکرد: همانگونه که ریاست قوه قضاییه روزگذشته بیان کرد، دستورات اکیدی صادر شده که پرونده متهمان تروریست به سرعت و دقت رسیدگی شده و نتیجه تحقیقات به زودی منتج به نتیجه می شود.

وی افزود: آن وقت است که مردم در خواهند یافت چه برنامه‌های خطرناکی علیه حیثیت جانی آنان از سوی دشمنان طراحی شده بود که خوشبختانه با هوشیاری دستگاه های مختلف به نتیجه نرسید.

سخنگوی قوه قضاییه بیان‌کرد: در این پرونده فردی که در حوزه شیمی تحصیل کرده و با گروهک تروریستی داعش در سوریه و مقطعی در عراق همکاری داشته، اقدام به ساخت بمب و آزمایش آن در برخی از شهرستان‌های استان آذربایجان غربی کرده بود و اعضای این گروه اقدام به ساخت انواع بمب و جلیقه های انتحاری می‌کردند و  ریموت‌های تایمر تلفن همراه بر روی ان نصب شده بود تا در مراسم جا ماندگان اربعین تهران و به مناسبت مدارس و مناسبت های دیگر عملیاتی کنند.

ستایشی گفت: در واقع یکی از عوامل اصلی که می خواست برخی از مواد منفجره را به تهران منتقل  کند، شناسایی شد و قبل از انفجار فرد مورد نظر دستگیر شد و دو نفر از نیروهای عزیز ما در حوزه عملیاتی وزارت اطلاعات مجروح شدند. اگرچه پروژه‌ها در نطفه ناکام ماند اما همچنان هوشیاری آحاد ملت در خنثی سازی توطئه‌ها را می‌طلبد. بسترهایی که در ظاهر اتو کشیده و رسمی هستند اما اهداف تروریستی را دنبال می‌کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/04 11:14 ق.ظ | دفعات بازدید: 3403 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot