ARAZKHABAR.IR

توضیحات آبفا در خصوص مشکل آب شرب در برخی مناطق ارومیه


توضیحات آبفا در خصوص مشکل آب شرب در برخی مناطق ارومیه آراز خبر- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در خصوص مشکل قطعی و افت فشار آب در برخی مناطق شهر ارومیه توضیح داد.

محمداشرفی در گفت و گو با اآراز خبر در خصوص انتشار اخبار در فضای مجازی مبنی بر قطعی آب در منطقه شهید مدرس ارومیه با بیان اینکه طی هفته گذشته هیچگونه اتفاق و یا قطعی آب در این منطقه وجود نداشته است، افزود: در اثر شکستگی پیش بینی نشده روی خط ۶۰۰ میلیمتری برگشتی از مخزن عباس آباد در خیابان حکیم نظامی ، ۵۰ متر بالاتر از فلکه شکارچی، اکیپ عملیاتی رفع اتفاقات آب امور ارومیه به محض وصول گزارش مربوطه، در محل حاضر و پس از بررسی موضوع و اتخاذ تمهیدات لازم از سوی کارشناسان بهره برداری آب امور آب و فاضلاب ارومیه برای کاهش ساعات قطعی آب و در راستای صیانت از حقوق شهروندی، نسبت به تعمیر خط مذکور اقدام کردند که در این عملیات صرفا مناطق محدودی از زون مخزن ۱۰هزار متر مکعبی عباس آباد شامل خیابان های حکیم نظامی، نه پله و رازی دچار قطعی آب کمتر از دو ‌ساعته شده و مابقی مناطق با کنترل ‌مدیریت مصرف از سوی همکاران این مجموعه، از سایرمخازن موجود تامین آب شدند.

وی در زمینه افت فشار در برخی از مناطق نیز گفت: در مواقع اوج پیک مصرف و افت سطح مخازن ذخیره آب خصوصا در مناطقی که در پایین دست مخازن ذخیره قرار دارند، در مقاطعی شاهد افت فشار بودیم که با اقدامات انجام شده آب شرب مردم در این مناطق نیز بصورت سیار و با استفاده از تانکرهای آبرسانی تامین شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و افت آبدهی منابع زیرزمینی اظهار کرد: در اثر خشکسالی های چند سال اخیر و کاهش نزولات آسمانی، ۱۱ حلقه چاه تامین آب شرب از مدار بهره برداری خارج و در نتیجه افزایش مصرف آب و افت سطح مخازن ذخیره، افت فشار در مناطقی از شهر را به دنبال داشت.

وی افزود: با عنایت به حساسیت موضوع و نظر به نیاز آبی شرکت آب و فاضلاب در جهت خدمت رسانی به مشترکین و تامین آب شرب پایدار، درخواست افزایش دبی آب ورودی به تصفیه خانه شماره ۲ ارومیه به سازمان آب منطقه ای ارسال و میزان ورودی آب به این تصفیه خانه از یک هزار و ۶۵۰ لیتر در ثانیه به دو هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه افزایش یافت.

وی گفت: تصفیه خانه شماره یک ارومیه نیز با دبی ورودی ۵۸۰ لیتر در ثانیه، آب ورودی از سد شهرچای را پس از تصفیه وارد شبکه توزیع می کند.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی تولید متوسط روزانه آب در شهر ارومیه را سه هزار و ۴۰۰ لیتر بر ثانیه اعلام و اظهار کرد: میزان تولید آب با میزان مصرف تقریبا برابری دارد اما در مواقع پیک مصرف و ایام گرم تابستان میزان مصرف از میزان تولید پیشی می گیرد.

اشرفی ضمن دعوت از مردم برای مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف آب از مشترکین خواست تا با رعایت الگوی مصرف و پرهیز از مصارف غیر ضرور، شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی را در ارائه خدمات مطلوب در شهرها و روستاهای استان یاری کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/22 09:25 ق.ظ | دفعات بازدید: 3035 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot