ARAZKHABAR.IR

تشکیل کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کرونا


تشکیل کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کرونا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کرونا تشکیل می شود.

به گزارش آراز خبر، علی مصطفوی در دهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که با حضور اعضای شورا در محل سالن جلسات شهید نیکخواه استانداری برگزار شد از کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات کرونا خبر داد و اظهار داشت: این کمیته برای تقویت بخش اطلاع رسانی درباره اقدامات و پاسخ به شبهات و بعضا القائات که توسط برخی رسانه های معاند و بعضا بدون هویت ایجاد اختلال روحی وروانی و اضطراب در ذهن مردم می کنند، با قوت و شبانه روزی فعالیت خواهد کرد.
وی افزود: با توجه به اینکه در آستانه عید نوروز قرار داریم، وقتی کرونا را شکست می دهیم که اجتماعات و ترددهای مردم در سطح استان کاهش یابد که در این موارد کمیته باید بصورت جدی با تولید محتوا قدم‌های اساسی بردارد.

مصطفوی در ادامه با اشاره به اطلاع رسانی به مردم از طریق ائمه جماعت مساجد، تصریح کرد: ائمه جماعت مساجد باید بعد از اقامه نماز به مردم در مورد جدیت این بیماری اطلاع رسانی کنند و ارگان ها نیز بحث آگاه نمودن افکار عمومی را در اولویت کارهای خود قرار دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: مردم ما در 8 سال دفاع مقدس در برابر دشمن بخوبی ایستادگی کردیم و در حال حاضر نیز بیماری کرونا بعنوان دشمن تلقی شده و اگر مردم مشارکت داشته باشند کرونا را نیز شکست خواهیم داد.
وی عنوان کرد: از مردم درخواست داریم که بعنوان مسافرت نورزوی به استان ما مراجعه نکنند و انشالا عید را زمانی جشن بگیریم که این بیماری را شکست داده‌ایم.
مصطفوی افزود: با توجه به انتشار اخبار غیر واقعی و بعضا ساختگی و رواج برخی شایعات، تدابیر و تصمیمات لازم برای اطلاع رسانی بهنگام از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در موضوع پیشگیری و درمان و سایر دستگاه ها برای رفع نیازهای مردم صورت گرفت.
وی بیان کرد: از تلاش های کلیه خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ملی و سایر رسانه های از جمله خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، پایگاه های اطلاع رسانی و فعالان شبکه های مجازی در اطلاع رسانی و آموزش های بهداشتی و درمانی در مواجهه با بحران جاری کرونا در استان تشکر و قدردانی کرد و ضرورت استمرار و نقش آفرینی در این شرایط حساس در تولید و نشر اطلاعات متناسب با نیاز مردم و تقویت همکاری با دستگاه های مسئول مورد تاکید قرار گرفت.
رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات هر ۱۰ حوزه انتخابیه در استان توسط شورای نگهبان تایید شده‌است.
وی افزود: پس از دریافت اعتراض‌ها در خصوص نحوه برگزاری انتخابات تا نهم اسفندماه جاری، این شکایت‌ها در شورای نگهبان تا ۱۳ اسفند بررسی شد و مشکلی در این حوزه‌ها مشاهده نشد.
این مقام مسئول اذعان کرد: میزان مشارکت مردم آذربایجان غربی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۴۸ درصد بود که با وجود کاهش نسبت به دوره پیشین، بهتر از متوسط کشوری بود.تاریخ: 1398/12/20 02:40 ب.ظ | دفعات بازدید: 977 | چاپ