ARAZKHABAR.IR

تردد زائران اربعین از مرز تمرچین بدون معطلی در حال انجام است


تردد زائران اربعین از مرز تمرچین بدون معطلی در حال انجام است آراز خبر- مدیر پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر با اشاره به تامین زیرساخت‌های لازم برای تردد زائران اربعین گفت: زمان پذیرش و خروج زائران در گیت‌های پایانه تمرچین بدون معطلی و در کمتر از سه دقیقه در حال انجام است.

آراز خبر- مدیر پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر با اشاره به تامین زیرساخت‌های لازم برای تردد زائران اربعین گفت: زمان پذیرش و خروج زائران در گیت‌های پایانه تمرچین بدون معطلی و در کمتر از سه دقیقه در حال انجام است.

محمد رضایی اظهار کرد: هم اکنون ۳۸ گیت برای پذیرش زائران در پایانه مرزی تمرچین راه اندازی شده که ۳۰ گیت در محوطه و هشت گیت در داخل سالن پایانه قرار دارد.

وی افزود: زیرساخت‌های لازم برای پذیرش سریع زائران در این پایانه مرزی فراهم شده و علاوه به دایر شدن مواکب پذیرایی، خودروهای امداد و نجات، اورژانس، نیروهای انتظامی و خدماتی در پایانه حضور دارند و برای راحتی زائران ۷۲ چشمه سرویس بهداشتی نیز پیش بینی شده است.

مدیر پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر ادامه داد: امسال پذیرش زائران در این مرز با تدابیر اتخاذ شده، به صورت ۲۴ ساعته است و مسوولان پذیرش و عوامل انتظامی به صورت شیفتی در پایانه مسقر هستند و در تمام طول شبانه روز به زائران خدمات ارائه می‌دهند.

رضایی اضافه کرد: طی ۲ روز آینده بیمارستان صحرایی هم در نزدیکی پایانه راه‌اندازی می‌شود تا در صورتی که زائری نیاز درمانی پیدا کرد، به سرعت به خدمات درمانی و پزشکی دسترسی داشته باشد.

وی گفت: امسال علاوه بر امکان تردد زائران داخلی از مرز تمرچین حتی کسانی که برای تردد از سایر پایانه‌ها ثبت نام کردند، هماهنگی‌ها برای تردد زائران کشورهای ترکیه و آذربایجان و کشورهای حوزه قفقاز از مرز تمرچین پیرانشهر انجام شده است.

رضایی با اشاره به مزیت‌های پایانه مرزی تمرچین برای تردد زائران نیز یادآور شد: این مرز از نظر آب و هوایی ر این فصل بسیار مطلوب است و حتی نیازی به مه‌پاش هم نیست و مسافت نزدیکی در مقایسه با مرزهای چذابه و مهران تا کربلای معلی دارد.

مدیر پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر گفت: طرف عراقی نیز از آمادگی کافی برای پذیرش زائران اربعین برخوردار است و چندین دستگاه مینی‌بوس نیز برای انتقال زائران به اربیل اقلیم کردستان عراق و از آنجا به الحسینه بغداد فراهم شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/06/01 01:19 ب.ظ | دفعات بازدید: 3269 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot