ARAZKHABAR.IR

تحقق ۶۶ درصدی برنامه نوسازی مسکن در آذربایجان‌غربی


تحقق ۶۶ درصدی برنامه نوسازی مسکن در آذربایجان‌غربی آراز خبر- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: برنامه ۲ ساله بازآفرینی شهری برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری در آذربایجان‌غربی ۱۶ هزار و ۲۰۵ واحد بوده که ۶۶ درصد این برنامه محقق شده است.

سید محسن حمزه‌لو،عصر روز شنبه در جلسه شورای تامین مسکن آذربایجان‌غربی که به ریاست استاندار و در سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: تاکنون ۱۰ هزار و ۶۳۴ واحد مسکونی در سامانه ستاد ملی ثبت شده است و پروانه ساختمانی دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: طرح بسته‌های تشویقی برای اجرا در محلات بافت فرسوده ۱۶ شهر استان که دارای محلات هدف بازآفرینی شهری هستند، به تصویب کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی رسیده و اعمال تخفیفات و تسهیلات این بخش به متقاضیان به مرحله اجرایی وارد شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ثبت پروانه های ساختمانی در سامانه ستاد ملی، اطلاع رسانی بسته‌های تشویقی در رسانه‌ها و ارائه تخفیفات  پروانه‌های ساختمانی و خدمات نظام مهندسی از مسائل مورد تاکید و قابل پیگیری در شهرستان‌ها است.

حمزه‌لو افزود: شهرهای پیرانشهر، بوکان، ماکو و خوی شهرهایی هستند که در این بخش رتبه برتر را دارند و ۱۰۰ درصد سهمیه ۲ ساله بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده را اجرایی کردند.

 وی با اشاره به روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی، بیان کرد: اراضی مورد نیاز برای ساخت ۱۸۸ هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی تامین شده و مشکلی از بابت تامین زمین برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن وجود ندارد.

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به روند آماده‌سازی اراضی طرح نهضت ملی مسکن، گفت: تاکنون ۳۶۰ هکتار زمین با قابلیت بارگذاری ۱۸ هزار واحد در آذربایجان‌غربی آماده‌سازی برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن شده است.

حمزه‌لو افزود: همچنین در حال حاضر مطالعات آماده‌سازی ۴۳۶ هکتار زمین برای اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن به اتمام رسیده و آماده آغاز عملیات آماده‌سازی است.

وی بیان کرد: تسهیلات نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که به متقاضیان نهضت ملی مسکن پرداخت می‌شود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/09 05:06 ب.ظ | دفعات بازدید: 2745 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot