ARAZKHABAR.IR

تحقق رشد اقتصادی کشور با سرمایه گذاری میسر می شود


تحقق رشد اقتصادی کشور با سرمایه گذاری میسر می شود آراز خبر- معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با اشاره به وجود ظرفیت‌های اقتصادی در آذربایجان غربی گفت: تحقق رشد اقتصادی کشور و به تبع آن، در مناطق مختلف با سرمایه گذاری میسر می شود.

آراز خبر- معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با اشاره به وجود ظرفیت‌های اقتصادی در آذربایجان غربی گفت: تحقق رشد اقتصادی کشور و به تبع آن، در مناطق مختلف با سرمایه گذاری میسر می شود.

محمد حسینی پیش از ظهر پنجشنبه در آئین رونمایی از ۱۱۰ بسته سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو افزود: تحقق رشد اقتصادی مدنظر در کشور و به تبع آن، در مناطق مختلف به ویژه مناطق آزاد با سرمایه گذاری میسر می‌شود و برای رسیدن به این هدف هم، مزیت‌ها باید تبیین و شناسانده شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته توسط دولت سیزدهم در تعامل با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه، آفریقایی و آمریکای لاتین، فرصت خوبی برای جذب سرمایه گذاران خارجی و تبیین ایران به عنوان بهترین و سودآورترین مقصد سرمایه گذاری مهیا شده است.

معاون امور مجلس رئیس جمهور ادامه داد: منطقه آزاد ماکو علاوه بر قرار گرفتن در یکی از بهترین کریدورهای تجاری، در لجستیک و کشاورزی هم ظرفیت بسیار خوبی دارد و در حوزه معدن نیز قابلیت فرآوری و صادرات در این منطقه موجود است که باید روی همه آنها سرمایه گذاری کرد.

حسینی اظهار کرد: همچنین رفع مشکلات و کمبودهای ۲ گمرک بازرگان و پلدشت در منطقه آزاد ماکو باید در دستور کار جدی مسئولان قرار گیرد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منظور بازدید از ظرفیت‌ها و پروژه‌های سرمایه گذاری و عمرانی منطقه آزاد ماکو روز پنجشنبه به این منطقه سفر کردند.

سید محمد حسینی به اتفاق حجت الله عبدالملکی در این سفر ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای منطقه، رونمایی حضور در شورای اداری، بازدید از گمرک و جاده لجستیک، بازدید از شهرستان پلدشت و بزرگترین باغ مدرن مکانیزه گردو و پسته، بازدید از شهرک صنعتی و بررسی مسائل واحدهای تولیدی را در سفر خود به منطقه آزاد ماکو در دستور کار دارند.

همچنین حضور در شورای معاونین سازمان منطقه آزاد ماکو، بازدید از کاخ سردار و دیدار با روحانیون شیعه و سنی از دیگر برنامه‌های سفر معاون رئیس جمهور به منطقه آزاد ماکو است.

در این آئین، با حضور معاون امور مجلس رئیس جمهور، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، مدیرعامل منطقه آزاد ماکو و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، ۱۱۰ بسته سرمایه گذاری در این منطقه رونمایی شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/22 12:13 ب.ظ | دفعات بازدید: 2294 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot