ARAZKHABAR.IR

تحصیل بیش از 16 هزار نفر در شاخه کاردانش در آذربایجان غربی


تحصیل بیش از 16 هزار نفر در شاخه کاردانش در آذربایجان غربی معاون اموزش و متوسطه اداره کل آموزش و پرورش اذربایجان غربی گفت: افزون بر16 هزار نفر در آذربایجان غربی در شاخه کاردانش تحصیل می کنند.

به گزارش آرازخبر، مهین منافی اظهار داشت: این دانش اموزان در هنرستانهای استان و در رشته های مختلفی مانند طراحی و دوخت، الکترونیک، الکتروتکنیک، کامپیوتر، پرورش گل و گیاه آپارتمانی، پرورش زنبور عسل و دهها رشته دیگر مشغول به تحصیل هستند.

وی بااشاره به اینکه مهارت آموزی یک نیاز ضروری برای دانش آموزان،است، گفت: در راستای تحقق فرمایشات رهبری در راستای تشویق جوانان برای مهارت آموزی و ادامه تحصیل در دبیرستانهای فنی و حرفه ای گامهای مهمی برداشته می‌شود که طرح پنجه های کار آمد و سربازان ماهر یکی از این اقدامات اساسی است.

منافی اظهار داشت: این طرح در راستای تشویق نوجوانان به آموزش یک مهارت انجام می‌شود که توام با مزایای تشویقی برای آنان در خدمت سربازیست و در نتیجه اجرای آن بهره مندی نیروهای مسلح  از تخصص و مهارت آنان به عنوان یک دستاورد مهم آموزشی حاصل می‌شود.

وی اظهار داشت: طرح پنجه های کار آمد و سربازان ماهر گامی در راستای ایجاد جذابیت سربازی برای خانواده ها و جامعه ایجاد نشاط و در سربازان و افزایش سطح مهارت و اشتغال پذیری سربازان است.

منافی افزود: این طرح مزایای بسیاری برای علاقمندان دارد که در سایت قرار گاه مهارت آموزی کارکنان و ظیفه درج شده‌است و دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت آن را مطالعه کنند.


برچسب ها: تحصیل کار و دانش

تاریخ: 1398/09/07 10:04 ق.ظ | دفعات بازدید: 3680 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot