ARAZKHABAR.IR

تایید نهایی صلاحیت 70 نامزد انتخاباتی در ارومیه/دامن زدن به مباحث قومیتی در روند برگزاری انتخابات ممنوع است


تایید نهایی صلاحیت 70 نامزد انتخاباتی در ارومیه/دامن زدن به مباحث قومیتی در روند برگزاری انتخابات ممنوع است فرماندار ارومیه از تایید نهایی صلاحیت 70 نامزد انتخاباتی در ارومیه خبر داد و گفت: 65 نقطه از شهر ارومیه با پیش بینی 118 سازه برای تبلیغات کاندیداهای مجلس در نظر گرفته شده است.

به گزارش آرازخبر، علیرضا ملامحمدی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه به پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی شده در شهرستان ارومیه طی دهه فجر امسال اشاره کرد و اظهار داشت: امسال 122 پروژه با اعتباری بالغ بر 620 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی ادامه داد: 51 طرح با اعتبار 126 میلیارد تومان مربوط به حوزه پروژه های عمرانی، 16 طرح با اعتبار 86 میلیارد تومان مربوط به حوزه اقتصادی، 46 طرح با اعتبار 287 میلیارد تومان مربوط به پروژه های شهرداری ها بوده و 9 طرح با اعتبار 116 میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.

ملامحمدی زاده با اشاره به نتایج قطعی نامزدهای انتخاباتی شهرستان ارومیه، اعلام کرد: از 163 نفر کاندیدای ثبت نامی از شهرستان ارومیه برای انتخابات مجلس یازدهم صلاحیت 70‌نفر تایید نهایی شده که 2 نفر نیز تغییر حوزه انتخابیه به ماکو و آذربایجان شرقی و یک نفر از تهران به ارومیه انجام شده که لیست نهایی امروز در سایت فرمانداری بارگذاری می شود و در نقاط مختلف شهر نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد شعب اخذ رای در شهرستان ارومیه نسب به سال 94 حدود 75 درصد افزایش دارد، ادامه داد: 501 شعبه اخذ رای در سطح شهرستان ارومیه برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده که 247 صندوق ثابت،12 صندوق سیار و در حوزه روستایی نیز 95 صندوق روستایی ثابت و 147 صندوق سیار و 6 صندوق برای اقلیت های مذهبی جهت جمع آوری آرا در نظر گرفته شده اند.

فرماندار ارومیه یادآور شد: 65 نقطه از شهر ارومیه با پیش بینی 118 سازه برای تبلیغات کاندیداهای مجلس در نظر گرفته شده و طبق مقررات، الصاق تبلیغات در روی ماشین ها، اجرای کارناوال تبلیغاتی، دیوار نویسی و تبلیغ در تلویزیون های شهری ممنوع است.

ملامحمدی زاده با اشاره به تخلفات گزارشی از شهرستان تصریح کرد: 31 مورد تخلف به هیات بازرسی استان گزارش شده که عمده موارد تخلفات گزارشی مربوط به تبلیغات زود هنگام بوده است.

فرماندار ارومیه با تاکید بر اینکه دامن زدن به مباحث قومیتی و تفرقه انگیز در روند برگزاری انتخابات ممنوع است، متذکر شد: کمیته های مختلف و هیاتهای اجرایی در راستای اجرای قانونی انتخابات پیش رو تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در راستای شفافیت و نظارت بر تامین مالی تبلیغات نامزدهای انتخاباتی تمامی نامزدهای انتخاباتی باید یک حساب در یکی از بانک‌های معتبر کشور که از بانک مرکزی مجوز دارد افتتاح  و آن را به فرمانداری اعلام کنند تا ورود و خروج مالی در این حساب را گزارش دهند.


برچسب ها: انتخابات

تاریخ: 1398/11/23 11:43 ق.ظ | دفعات بازدید: 754 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot