ARAZKHABAR.IR

تامین پنج‌هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن مقاوم روستایی در آذربایجان غربی


تامین پنج‌هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن مقاوم روستایی در آذربایجان غربی آراز خبر- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: پنج‌هزار قطعه زمین در روستاهای مختلف استان برای ساخت مسکن مقاوم تامین شده و آماده واگذاری به متقاضیان دارای شرایط است.

 جعفر برزگر روز دوشنبه در نشست شورای تامین مسکن شهرستان ارومیه افزود: این میزان زمین برای ساخت ۲۱ هزار واحد مسکونی تامین شده و علاوه بر آن، قرار است تسهیلات ارزان قیمت سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی برای متقاضیان پرداخت شود.

وی اضافه کرد: این اراضی با هدف هدایت توسعه کالبدی روستاها و حمایت از خانوارهای روستایی فاقد زمین جهت احداث مسکن به ۲ شیوه خودمالکی در قالب اجرای ماده ۴ قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن یا اجاره ۹۹ ساله در طرح نهضت ملی مسکن به متقاضیان واگذار می شود.

وی اظهار کرد: طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان دارای شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه وزارت راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir در این طرح ثبت‌نام کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به سهمیه سالانه این نهاد در ساخت مسکن مقاوم روستایی ادامه داد: سهمیه ابلاغی بانک مرکزی به استان ساخت ۱۲۵۰۰ واحد مسکونی مقاوم بود که تمامی متقاضیان جهت عقد قرارداد بانکی و اخذ تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شده اند.

برزگر گفت: همچنین عملیات فیزیکی ساخت ۹ هزار واحد مسکونی مقاوم در روستاهای سطح استان آغاز شده است.

وی در خصوص تسهیلات سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی بیان کرد: کارمزد این تسهیلات پنج درصد و بازپرداخت آن ۲۰ ساله بوده و همه متقاضیان دریافت این تسهیلات در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر می توانند پس از اخذ پروانه ساختمانی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خود مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

وی افزود: در شهرستان ارومیه نیز ۴۴۳ قطعه زمین تفکیک و برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاها مشخص شده و برای متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/10/18 07:08 ب.ظ | دفعات بازدید: 3069 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot