ARAZKHABAR.IR

بیش از ۳ هزار دستگاه خودروی متخلف در آذربایجان غربی توقیف شد


بیش از ۳ هزار دستگاه خودروی متخلف در آذربایجان غربی توقیف شد آراز خبر-  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی آذربایجان غربی از برخورد با رانندگان متخلف و توقیف بیش از ۳ هزار خودروی بدون پلاک، شوتی و دارای صدای ناهنجار خبرداد.

سرهنگ حجت مشتاق در این زمینه از برخورد با خودروهای دارای اگزوز ناهنجار، شیشه دودی، پلاک مخدوش، فاقد پلاک و یا چراغ‌های الوان و نامتعارف در استان خبر داد و گفت: در همین راستا ۳ هزار خودرو در استان توقیف و به پارکینگ منتقل شده است و تا زمانیکه که به حالت اولیه برنگردند در توقیف خواهند ماند.

وی افزود: قانون گریزی برخی رانندگان به صورت شبانه که اقدام به حرکات نمایشی، کورس و ایجاد صداهای ناهنجار می‌کنند سبب اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش شهروندان می‌شود.

مشتاق به دستور صریح مقام قضائی استان مبنی بر توقیف ۶ ماهه خودروهای متخلف خطر آفرین اشاره کرد و یاد آور شد: این اقدام در کاهش تخلفات رانندگان تأثیر گذار خواهد بود.

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی در ادامه با تاکید بر لزوم اخذ گواهینامه موتورسیکلت گفت: رانندگان موتورسیکلت که گواهینامه ندارند پس از احراز هویت و ثبت مشخصات، در صورت قبولی در آزمون علمی و عملی می‌توانند یک روزه گواهینامه دریافت کنند.

سرهنگ مشتاق اضافه کرد: طی ۶ ماهه گذشته ۸۶ هزار و ۳۴۱ جلد گواهینامه در سطح استان صادر شده است و در همین مدت ۳۴ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو در استان اقدام به تعویض پلاک کرده‌اند.

رئیس پلیس راهور آذربایجان غربی گفت: همچنین در ۶ ماهه نخست سال‌جاری ۶۲ نفر در تصادفات درون شهری استان جان خود را از دست داده اند که نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی عوامل افزایش تصادفات درون شهری در استان را بی توجهی رانندگان به قوانین راهنمایی رانندگی، سبقت و سرعت غیر مجاز، مکالمه با تلفن همراه و عدم توجه به جلو برشمرد.

سرهنگ مشتاق با اشاره به اینکه، بیش از ۶۰ درصد جان باختگان تصادفات در استان عابرین پیاده هستند عنوان کرد: ضروری است عابرین پیاده نیز به قوانین راهنمایی رانندگی آشنایی داشته و به مقررات توجه کنند.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/07/28 09:16 ق.ظ | دفعات بازدید: 2945 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot