ARAZKHABAR.IR

بیش از ٧٢ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده است


بیش از ٧٢ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده است مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی :بیش از ٧٢ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده است و بخشی هم در قالب چمدانی، صرافی های غیر رسمی و دستگاه های خط تولید وارد استان شده است.

گروه خبر :به گزارش آراز خبر , داود غفارپور روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای سال جاری ۴٨ درصد افزایش درآمد مصوب استان به مبلغ ۲۴ هرار میلیارد ریال پیش‌بینی شده که تاکنون هشت هزار میلیارد ریال آن محقق شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: هفت هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال این مبلغ مربوط به درآمدهای مالیاتی است.

غفارپور تاکید کرد: کل درآمد ملی سال گذشته در آذربایجان‌غربی ٧٠۰ میلیارد ریال بوده و طی امسال نیز این رقم تاکنون به حدود ١۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی اعتبارات جذب شده اسناد خزانه سال گذشته را تاکنون چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مهلت جذب تا ١٠ مهرماه است که انتظار می‌رود این مبلغ افزایش یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌غربی گفت: کل املاک دولتی و نهادهای عمومی ثبت شده در سامانه سادا به جز شهرداری ارومیه که تاکنون اعلام نکرده بیش از ۲۲ هزار و  ۵۳۰ مورد بوده است.  

وی تصریح کرد: بیشترین املاک ثبت شده در سامانه سادا, مربوط به منابع طبیعی استان با ثبت ۱۳ هزار و ۷۷۰ ملک در رتبه اول و پس از آن آموزش پرورش استان با ثبت ۴ هزار و ۵۲۵ ملک است‌ و  کل مطالبات دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها را ۱۰ هزار و ۹۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مطالبات دستگاه‌های اجرایی ۸ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان و شهرداری‌ها نیز ۱ میلیارد و ۳۸۱میلیارد تومان است.

غفار پور :میزان بدهی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها را نیز ۹هزار و ۸۰۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۹ هزار و ۲۱میلیارد تومان آن مربوط به دستگاه‌های اجرایی و هفت هزار و ۸۰میلیارد تومان آن مربوط به شهرداری‌ها است.

وی از معرفی ١٣٠ مورد ملک مازاد دستگاه‌های اجرایی، خبر داد و افزود: برای ٨٨ مورد آن مجوز فروش از وزیر امور اقتصادی و دارایی اخذ شده است.

 

 

 


برچسب ها:

تاریخ: 1400/06/22 02:31 ب.ظ | دفعات بازدید: 3028 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot