ARAZKHABAR.IR

به صفر رسیدن تلفات جاده ای در پنج محور مهم آذربایجان غربی


به صفر رسیدن تلفات جاده ای در پنج محور مهم آذربایجان غربی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: با اجرای طرح های عمرانی و نرم افزاری تعداد تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در پنج محور مهم استان به صفر رسید.

به گزارش آرازخبر، ارسلان شکری با اعلام سیر نزولی تلفات جاده ای در 5 محور مهم استان، اظهار داشت: در هشت ماه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل آمار تلفات انسانی ناشی از تصادفات جاده ای در محورهای بوکان، مهاباد، شوط، چالدران و اشنویه به صفر رسیده است.
وی ادامه داد: این آمار در شهرستان شوط با توجه به وجود 4 کشته طی هشت ماه سال گذشته در بازه مانی مشابه سال قبل نمود بیشتری دارد و امید است روزی شاهد به صفر رسیدن تعداد کشته ها و مجروحین در جاده های کشور بر اثر سوانح رانندگی باشیم.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: عامل انسانی یکی از مهمترین دلایل بروز سوانح رانندگی بویژه در محورهای ارتباطی است که می بایست با افزایش اقدامات نرم افزاری و همچنین بخشنده تر کردن جاده ها با اجرای طرح های عمرانی بیشتر، نسبت به تقلیل سهم این عامل و در نتیجه افزایش ایمنی ترددهای جاده ای اقدام شود که در این ارتباط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اقدامات گسترده ای را دراینخصوص با حذف نقاط پرتصادف و اصلاح هندسی محورها در دست اقدام دارد.تاریخ: 1398/09/10 12:34 ب.ظ | دفعات بازدید: 3256 | چاپ