ARAZKHABAR.IR

برگزاری عزاداری خیابانی و شاه حسین گویان در ارومیه


برگزاری عزاداری خیابانی و شاه حسین گویان در ارومیه آراز خبر- همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در آذربایجان غربی شهر ارومیه نیز  با برگزاری آئین‌های عزاداری و مذهبی غرق غم و اندوه است.

 مردم مؤمن آذربایجان غربی از جمعه شب با برگزاری مراسم قرائت دعا، برپایی نماز، ذکر صلوات و عزاداری درسوگ شهادت ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به سوگ نشسته و بار دیگر ارادت قلبی خود را به اهل بیت عصمت و طهارت نشان می‌دهند.

پرچم‌های سیاه در سالروز شهادت امام صادق (ع) بر سر برخی از منازل و کوچه‌ها به اهتزاز درآمده و حسینیه‌ها، مساجد، مصلاها و امامزاده‌های استان از اولین دقایق امروز شنبه میزبان عزاداران و عاشقان عصمت و طهارت است تا در سوگ مؤسس مذهب شیعه در جهان عزاداری کنند.

اقشار مختلف مردم در نقاط شهری و روستایی آذربایجان غربی در سالروز شهادت امام صادق (ع) با به راه انداختن دسته‌های عزاداری و سیاه کردن سر در اماکن عمومی، مساجد، خانه‌ها و مغازه‌ها ارادت قلبی خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان می‌دهند.

علما و روحانیان نیز در مناطق شهری و روستایی استان در مجالس برپا شده سوگواری حضرت امام جعفرصادق (ع) به بیان فضائل آن حضرت پرداخته و مصیبت‌های امام ششم را بازگو می‌کنند.

برخی از عاشقان عصمت و طهارت نیز علاوه بر عزاداری در پی احسان هستند و ابراز عشق و ارادت خود از طریق نذری را در ایستگاه‌ها و نقاط مختلف بویژه خیابان‌های اصلی و فرعی شهرها نشان می‌دهند.

در ارومیه مرکز آذربایجان غربی نیز در مساجد و هیأت‌های مذهبی ارومیه میزبان عزاداران و عاشقان عصمت و طهارت است و شرکت کنندگان به مداحی و مرثیه سرایی در رثای امام ششم شیعیان می‌پردازند.

امروز همچنین هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری و سوگواری در مساجد و تکایای و نیز به صورت خیابانی در بسیاری از شهرهای آذربایجان غربی از جمله ارومیه در صفوف منظم به سینه زنی و نوحه خوانی و شاه حسین گویان در غم شهادت امام ششم شیعیان جهان پرداخته و مداحان نیز به مدیحه سرایی در خصوص امام جعفرصادق (ع) می‌پردازند.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/02/15 02:42 ب.ظ | دفعات بازدید: 1691 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot