ARAZKHABAR.IR

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در موزه‌های آذربایجان‌غربی


برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در موزه‌های آذربایجان‌غربی آراز خبر-معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: با هدف آشنایی بیشتر مردم با صنایع‌دستی، در تعدادی از موزه‌های سطح استان نمایشگاه صنایع‌دستی دایر شده است.

محمدرضا طنابی اظهار کرد: در موزه باستان‌شناسی ارومیه دو غرفه صنایع‌دستی، در موزه مردم‌شناسی ارومیه سه غرفه و نیز در موزه مردم‌شناسی مهاباد نیز چندین غرفه صنایع‌دستی دایر شده است. 

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: در خانه هنرهای سنتی و صنایع‌دستی مدرسه هدایت ارومیه یک نمایشگاه صنایع‌دستی بر پا شده است که علاقه‌مندان تا ۹ فروردین از ساعت ۹ تا ۲۰ می‌توانند از آن بازدید کنند.

وی گفت: همچنین با همکاری شهرداری ارومیه یک نمایشگاه نوروزی صنایع‌دستی و سوغات دایر شده و تا ۱۲ فروردین ادامه دارد که ساعت بازدید ۱۷ تا ۲۴ است.

افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی در تکاب

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی همچنین از افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی به‌مناسبت فرا رسیدن نوروز در تکاب خبرداد و اظهار کرد: این نمایشگاه به‌مدت هشت روز از پنج تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ در محل دایر نمایشگاه صنایع‌دستی برپا خواهد بود.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۲ از نمایشگاه بازدید داشته باشند.

طنابی گفت: در این نمایشگاه آثار هنرمندان صنایع‌دستی در رشته‌های گلیم‌بافی، معرق و منبت چوب، سفالگری، جواهرآلات، رودوزی‌های سنتی، بافتنی‌های سنتی، میناکاری و ... در معرض نمایش گذاشته شده است.


برچسب ها:

تاریخ: 1403/01/06 02:08 ب.ظ | دفعات بازدید: 2673 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot