ARAZKHABAR.IR

بانک اصناف ایران راه اندازی می شود


بانک اصناف ایران راه اندازی می شود آراز خبر- رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در آینده نزدیک با هدف استفاده از ظرفیت کارت خوان ها به نفع اصناف بانک اصناف کشور راه اندازی می شود.

آراز خبر- رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در آینده نزدیک با هدف استفاده از ظرفیت کارت خوان ها به نفع اصناف بانک اصناف کشور راه اندازی می شود.

 حسین طاهرمحمدی ظهر پنجشنبه در اجلاس اتاق اصناف مرکز آذربایجان غربی در ارومیه اظهار کرد: باید ظرفیت موجود در بخش کارت خوان‌های کشور به نفع اصناف مورد استفاده قرار گیرد در این راستا تلاش می‌کنیم بانک اصناف را بزودی راه اندازی کنیم تا از این ظرفیت به نفع خودمان بهره بگیریم.

وی با بیان اینکه اصناف مهمترین اقشاری هستند که نقش به‌سزایی در شکل‌گیری نظام و انقلاب داشته‌اند، افزود: نقش اصناف در دفاع مقدس و بلایا و حوادث و نیز دوران کرونا در کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و اگرچه زیان فراوانی را متحمل شدند اما پای نظام و ولایت ایستاده‌اند.

طاهرمحمدی با اشاره با اینکه اصناف ثابت کرده‌اند همواره پای ارزشهای انقلاب، نظام و رهبری ایستاده‌اند، عنوان کرد: ما همراه دولت هستیم و نظام برای ما است و پای نظام ایستاده‌ایم و انتظار ما تسهیل در امور اصناف و اجرای درست امور در رده‌های پایین‌دستی است.

رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر اینکه شفاف سازی و مبارزه با فساد وظیفه ماست و در این راستا قصد ندارم کوتاه بیایم، افزود: مبارزه با فساد در اولویت کاری اتاق اصناف ایران قرار دارد و با جدیت در این امر عمل خواهیم کرد و هیچ مماشاتی نخواهیم کرد.

حل مشکلات اقتصادی در گرو رشد تولید و مهار تورم است

طاهرمحمدی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام مهار تورم از سوی مقام معظم رهبری و تاکید چندین ساله بر روی مسئله تولید در کشور عنوان کرد: رئیس جمهور به دنبال تسهیل در امور اصناف است اما مشکل به اجرا در سطوح میانی و پایینی باز می‌گردد، برون رفت ما از مشکلات اقتصادی در گرو رشد تولید و مهار تورم است.

وی همچنین بر اجرای درست و صحیح قوانین مربوط به سامانه صدور مجوزها افزود: ما خود را مکلف به اجرای صحیح قوانین در این زمینه می‌دانیم اما مجلس، دولت و وزارت صمت در این زمینه باید حمایت‌های لازم را داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به ظرفیت اتحادیه صادراتی در آذربایجان غربی به دلیل هم مرزی با سه کشور نیز گفت: باید با ایجاد کارگروه‌های مالی و منابع مالی پایدار از این ظرفیت در استان به خوبی بهره برد.

ضرورت مبارزه با قاچاق سازمان یافته و کلان در کشور

طاهرمحمدی در ادامه با بیان اینکه مبارزه با قاچاق با این شکل و فرآیند فعلی جز نارضایتی عمومی برای نظام و دولت ثمری ندارد، تاکید کرد: باید ضمن فرهنگ سازی در زمینه مبارزه با قاچاق در کشور به جای مبارزه با قاچاق‌های خرد با قاچاق کلان و سازمان یافته در کشور برخورد و مبارزه شود.

ضرورت تغییر ساختار نمایشگاه‌ها، توجه به مشکلات بیمه درمانی اصناف، تشکیل کمیته‌های تخصصی برای تمامی شغل‌ها، تشکیل کارگروه‌های مالی برای تمامی رسته‌ها از دیگر موردهای مورد تاکید رئیس اتاق اصناف ایران در این نشست بود.


برچسب ها:

تاریخ: 1402/04/15 02:01 ب.ظ | دفعات بازدید: 2924 | چاپ


مطالب مشابه dot
آخرین اخبار dot